Liberec 2019. Konkursy Pucharu Świata I Letniej Grand Prix Odwołane

FIS Cup

Jak poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska, konkursy Pucharu Świata zaplanowane na 12. i 13. stycznia 2019 roku zostały anulowane. Liberec nie będzie również gospodarzem podczas Letniej Grand Prix.

Do tej pory, daty konkursów w Libercu widniały w kalendarzu FIS ze znakiem zapytania. Decyzja miała zostać podjęta do 5 czerwca przez Czeski Związek Narciarski. Dziś o sprawie poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska.

Decyzja o mieście, w którym odbędą się konkursy Pucharu Świata tuż po Turnieju Czterech Skoczni, zostanie ogłoszona przez Międzynarodową Federację Narciarską 10 lipca. Odwołane zostało również Letnie Grand Prix, planowane na 28 września 2018 roku. Rywalizacja nie zostanie jednak zastąpiona innym miejscem.

To nie pierwszy raz, kiedy zawody w Libercu zostały anulowane. Podobna sytuacja miała miejsce w sezonie 2014/2015. Czeskie miasto miało zostać gospodarzem konkursu Pucharu Świata w lutym, jednak wydarzenie odwołano 2 miesiące wcześniej. Powodem były między innymi problemy finansowe organizatorów.

Ostatni konkurs LGP obył się w Libercu w 2010, natomiast Pucharu Świata w 2008 roku. W 2009 roku odbyły się tam również Mistrzostwa Świata. Była to ostania rywalizacja najwyższej rangi.