Szansa na nowe otwarcie dla czeskich skoków

Ještěd - Liberec

Już w najbliższą sobotę, na kompleksie w Libercu, odbędą się otwarte mistrzostwa Czech w skokach narciarskich. Jakie emocje towarzyszą organizatorom przed nadchodzącym wydarzeniem?

Jak twierdzi Martin Ditrich, odpowiedzialny w czeskim związku za skoki narciarskie, zadowalający jest fakt, że w wydarzeniu weźmie udział komplet czeskich skoczków. – W mistrzostwach weźmie udział cała czeska reprezentacja. Pojawią się seniorzy, jak i juniorzy. Na skoczni nie zabraknie Romana Koudelki czy Viktora Poláška.

Najbliższe wydarzenie ma być nie tylko sportową rywalizacją, ale również elementem promocji dyscypliny. – Przez to, że mistrzostwa odbywają się w dniu festynu na górze Jested, otrzymaliśmy doskonałą okazję do promowania skoków narciarskich nie tylko w Libercu, ale także w całych Czechach. Wstep na zawody będzie bezpłatny – skomentował Ditrich.

Czech skomentował także ostatnią wizytę działaczy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. – Certyfikat FIS będzie nadany dopiero w tym tygodniu. Straci ważność 30 kwietnia 2024.

W lutym 2020 roku, w Libercu odbędą się zmagania FIS Cup. Czesi przejęli organizację zmagań od Amerykanów.

Najblizsze działania to tylko początek odnowy czeskich skoków. Tamtejszy związek pragnie zorganizować w kolejnych latach zawody LGP oraz Pucharu Świata.

Jak informuje Martin Ditrich, działacze chcą przede wszystkim zaznaczyć, że obiekty mają posłużyć do trenowania i szkolenia wszystkich drużyn narodowych i klubowych.

Operator skoczni przygotowuje również ofertę możliwości organizacji treningów dla zagranicznych drużyn. Mistrzostwa mają być nowym otwarciem czeskich skoków.