Wiadomości ze Słowenii. Nowa szansa przed Ljubnem

Ljubno

Słoweńskie Ljubno pragnie organizować konkursy LGP w skokach narciarskich. Inicjatywę poparł Zarząd Związku Narciarskiego w Słowenii.

Nowa arena w kalendarzu LGP?

Ljubno, co roku organizuje zawody w sezonie zimowych – Puchar Świata kobiet. Obecnie, tamtejsi działacze, wyrazili chęć rywalizacji o miejsce w kalendarzu dla organizacji Letniego Grand Prix. Na ostatniej konferencji FIS w Zurychu, przedstawili już wstępną kandydaturę.

Jak wyjaśnił przedstawiciel komitetu organizacyjnego zawodów w Ljubnie – Rajko Pintar – rozpoczął się już duży remont, który ma na celu przystosować 95-metrową skocznie do sezonu letniego. – W najbliższych miesiącach, obiekt zostanie pokryty nowym igelitem oraz przystosowany, pod względem technicznym, do rozgrywania zawodów najwyższej rangi. – powiedział Pintar. Organizatorzy oczekują wsparcia od federacji narciarskiej i poparcia swojej kandydatury na corocznej konferencji, przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Działania Słoweńskiego Związku Narciarskiego

Członkowie Komitetu Wykonawczego Słoweńskiego Związku Narciarskiego, zaplanowali na 20 września, w Lublanie, coroczne walne zgromadzenie. Program obrad będzie obejmował bieżące kwestie, takie jak sprawozdanie komitetów za poprzedni sezon oraz przyjęcie wytycznych programowych na sezon 2018/19. W trakcie spotkania, członkowie przyjmą zbiór zasad dotyczących praw i obowiązków zawodników reprezentacji narodowej w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. W czasie obrad zostanie potwierdzony skład komitetu organizacyjnego na zawody Pucharu Świata.

Prezes Enzo Smrekar poinformował członków Zarządu o wizycie delegacji Międzynarodowej federacji Narciarskiej w Planicy, która będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2023 roku. – Sądząc po reakcjach FIS, są bardzo zadowoleni z postępów, które są oczywiście dobrą zachętą i motywacją do dalszej ciężkiej pracy na rzecz organizacji tej imprezy. Na podstawie najlepszych praktyk, w najbliższych miesiącach, jako organizatorzy Mistrzostw Świata zamierzamy zachęcić wszystkich do udziału w tej wielkiej imprezie.

źródło: www.siol.net
fot.: www.ljubno-skoki.si