LPK Frenstat: Wąsek triumfuje w sobotnich zawodach! Fantastyczny konkurs Polaków

Paweł Wąsek

Paweł Wąsek zaprezentował się najlepiej podczas drugiego dnia zawodów LPK w czeskim Frenstacie. Dobre skoki oddali także Klemens Murańka i Andrzej Stękała.

W sobotnim konkursie zwyciężył Paweł Wąsek. Polski zawodnik uzyskał 100 i 103,5 metra, dzięki czemu zdobył 245,3 pkt. Czołową trójkę uzupełnili Rok Justin (Słowenia) i Joakim Aune (Norwegia).

Po pierwszej serii pozycję lidera zajmował Rok Justin. Słoweniec uzyskał 102 metry i prowadził z notą 102,7 pkt. Tuż za nim plasowali się Paweł Wąsek i wczorajszy triumfator, Norweg – Joakim Aune. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Wąsek, który pokonał skoczka ze Słowenii o zaledwie 0,4 pkt. Justin, który w drugim skoku uzyskał 103 metry zdołał zachować bezpieczną przewagę nad Norwegiem, który w dzisiejszej rywalizacji skakał 100 i 101,5 metra.

Na kolejnych lokatach sklasyfikowano dwóch Polaków. Wśród nich znaleźli się Klemens Murańka (100,5 m i 101,5 m), jak również Andrzej Stękała (100 m i 100,5 m).

W czołowej dziesiątce uplasowali się także: Filip Sakala, Gregor Deschwanden, Markus Schiffner, Claudio Moerth oraz Rishi Saether.

Po punkty sięgnął również Kacper Juroszek, który wywalczył 18. miejsce. Na pierwszej rundzie zmagania zakończył Tomasz Pilch, który zajął 31. miejsce.

Pełne wyniki konkursu

Liderem cyklu pozostaje Klemens Murańka. Polak uzbierał 328 punktów. Tuż za nim sklasyfikowany jest Andrzej Stękała.

fot. Paweł Wąsek || Emil Bogumił, www.skijumper.pl