LPK w Lillehammer: Murańka najlepszy w konkursie mężczyzn!

Klemens Murańka

Klemens Murańka wygrał zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer. W jednoseryjnym konkursie uzyskał 135 metrów, co dało 119,1 pkt.

Początkowo planowano rozegrać drugą serię, lecz z powodu zbyt silnego wiatru zmagania odwołano po 12 zawodnikach. Tym samym za ostateczne wyniki uznano klasyfikację po pierwszej rundzie, w której na 2. miejscu uplasował się Philipp Raimund. Niemiec skoczył 126 metrów, a do polskiego zawodnika stracił niecałe 3 oczka. Podium uzupełnił Słoweniec – Rok Justin (131 m).

Czołową piątkę zamknęli Simon Ammann (Szwajcaria) i Christian Ingebrigtsen (Norwegia).

W pierwszej dziesiątce uplasował się Stefan Hula, który poszybował na odległość 125,5 metra.

Po punkty na Lysgårdsbakken sięgnął także Andrzej Stękała (12. miejsce; 128 m) i Paweł Wąsek (13. miejsce; 122 m).

Na pierwszej serii zawody zakończyli Kacper Juroszek (103,5 m) oraz Aleksander Zniszczoł (93 m), którzy zajęli odpowiednio 38. i 46. miejsce.

Dzięki sobotniej wygranej Klemens Murańka zbliżył się do liderującego w klasyfikacji generalnej Roka Justina. Polak traci do Słoweńca 31 punktów.