LPK w Rasnovie: Justin z kolejną wygraną. Hula nie wskoczył na podium

Rok Justin wygrał niedzielne zawody LPK w rumuńskim Rasnovie. Słoweniec uzyskał 94,5 oraz 97 metrów.

Łączna nota dzisiejszego triumfatora pozwoliła wywalczyć 236,8 pkt. Tuż za nim uplasowali się dwaj Norwegowie – Andreas Granerud Buskum (94,5 i 97,5 m) oraz Joakim Aune (94 i 98,5 m).

Uwagę przykuwa zwłaszcza ten drugi, który po pierwszym skoku zajmował dopiero 13. pozycję. Buskum był 6. a do trzeciego Paschke tracił 3,6 pkt. Drugim po pierwszej serii był Słoweniec – Jernej Presecnik.

Bliskim kolejnego miejsca na podium był Stefan Hula. Członek kadry A zajmował 4. miejsce ze skokiem na 95 metr. Ostatecznie uplasował się na 6. lokacie, a w finale uzyskał 95,5 metra. Czołową dziesiątkę uzupełnili: Markus Schiffner (Austria), Roman Sergiejewicz Trofimow (Rosja), Mortiz Baer, Pius Paschke (obaj Niemcy), Clemens Leinter (Austria) i Cene Prevc (Słowenia).

Do drugiej serii awans uzyskał Kacper Juroszek (92 i 90,5 m), który zajął 22. lokatę.

Bez punktów zawody ukończyli Adam Niżnik (34. miejsce), Tomasz Pilch (40. miejsce), Mateusz Gruszka (42. miejsce) i Jan Habdas (44. miejsce).

Dzięki dwóch wygranym pozycję lidera LPK zdobył Justin, który w swoim dorobku ma 399 punktów. Na 2. miejscu plasuje się Murańka, który traci do Słoweńca 72 punkty.