LPK w Stams 2018. Aschenwald triumfuje w sobotnim konkursie

Aschenwald

Philipp Aschenwald zwyciężył w silnie obsadzonych zawodach LPK w Stams (HS115). Podium uzupełnili Stefan Kraft i Clemens Aigner. W konkursie wystąpiło sześciu Biało-Czerwonych.

W Austrii mogliśmy oglądać prawdziwy pokaz dominacji gospodarzy. Już po pierwszej serii, na czterech początkowych lokatach znaleźli się Austriacy – Philipp Aschenwald, Clemens Aigner, Stefan Kraft oraz Daniel Huber. W TOP10 znaleźli się również Andreas Kofler i Gregor Schlierenzauer.

W pierwszym z dwóch weekendowych konkursów LPK w Stams triumfował Philipp Aigner. Nad drugim Stefanem Kraftem miał 6,4 punktu przewagi. Podium uzupełnił Clemens Aigner. Kolejne miejsca zajęli: Killian Peier, Andreas Kofler, Daniel Huber i Gregor Schlierenzauer. W konkursie oglądaliśmy 6 Polaków:

  • Damian Skupień – 43. lokata
  • Andrzej Stękała – 48. lokata
  • Paweł Wąsek – 46. lokata
  • Tomasz Pilch – Dyskwalifikacja w drugiej serii
  • Przemysław Kantyka – 19. lokata
  • Aleksander Zniszczoł – 18. lokata

Zobacz pełne wyniki LPK w Stams!

W sobotnich zawodach tzw. drugiej ligi, mogliśmy oglądać zawodników znanych z występów w Pucharze Świata. Wśród Austriaków byli to: Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer i Stefan Kraft. Ponadto, podczas LPK w Stams skoki oddali:  Killian Peier, Phipilpp Aschenwald, Mackenzie Boyd-Clowes, Marius Lindvik oraz Constantin Schmid.

Kolejna odsłona LPK w Stams już jutro! Jak tym razem zaprezentują się Biało-Czerwoni?