LPK w Szczuczyńsku: Hansen i Maximilian Lienher najlepsi w pierwszym dniu rywalizacji

Szczuczyńsk

Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas drugiego weekendu zmagań w Letnim Pucharze Kontynentalnym 2019. W kazachskim Szczuczyńsku rozegrane zostały konkursy panów i pań, w których triumfatorami zostali Maximilian Lienher z Austrii oraz Gyda Westvold Hansen z Norwegii.

Jako pierwsze skoki oddały panie, które na belce pojawiły się już o 3:30 czasu polskiego. Seria treningowa, która poprzedziła właściwe zmagania, padła łupem późniejszej zwyciężczyni z Norwegii. W niej uzyskała 88,5 metra i wyprzedziła dwie Rosjanki – Kristinę Prokopiewą i Alinę Borodinę.

Zawody to totalna dominacja Hansen. 88 metrów w pierwszej i aż 95 metrów w drugiej rundzie dały jej notę 217,4pkt. Wynik ten jest o ponad 16 punktów lepszy od drugiej w konkursie – Weroniki Sziszkiny. Na najniższym stopniu podium zmagania ukończyła jej rodaczka – Walentina Sderżikowa.

Nieco inaczej rywalizacja potoczyła się wśród mężczyzn. Zwycięzca rundy próbnej, która wystartowała o 13:30, zajął w zmaganiach punktowanych dopiero 15. miejsce. Zaskoczeniem mogło być z kolei 16. miejsce Maximiliana Lienhera, który 11 i 12 lipca triumfował w zawodach rozgrywanych w ramach FIS Cup. Konkurs zweryfikował wyniki serii treningowej, w której niespodzianką mogło być także 2. miejsce Koreańczyka – Heung Chul Choia. 127,5 metra w pierwszej, a przede wszystkim 144 metry w drugiej serii dały Austriakowi 270,1 pkt. Podium uzupełnił Naoki Nakamura z Japonii, jak również brązowy medalista mistrzostw świata juniorów z 2019 roku i wielka nadzieja gospodarzy – Sergiej Tkaczenko.

Jutro zaplanowano finał długiego weekendu ze skokami w Szczuczyńsku.

Program 14 lipca:
3:30 – Oficjalny trening kobiet (HS99)
04:00 – Pierwsza seria konkursowa kobiet(HS99)
14:00 – Oficjalny trening mężczyzn (HS140)
15:00 – Pierwsza seria konkursowa mężczyzn (HS140)