LPK w Szczyrku: Kinga Rajda trzecia w piątkowym konkursie! Wygrała Marita Kramer

Marita Kramer zdominowała zawody LPK w Szczyrku. W piątek po raz drugi stanęła na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu zawody ukończyła Misaki Shigeno. Podium uzupełniła Kinga Rajda. Dla Polki to wyrównanie najlepszego wyniku w karierze.

Marita Kramer prowadziła po pierwszej serii piątkowego konkursu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku. Austriaczka oddała skok na odległość 104 m, gdzie mieści się punkt krytyczny skoczni Skalite. Drugie miejsce zajęła Kinga Rajda, a trzecia była Karolina Indrackova. Do drugiej serii awansowały 4 Polki.

W czołowej szóstce znalazły się także Misaki Shigeno, Virag Voros i Claudia Purker. Anna Twardosz zajęła 19., Joanna Szwab 21., a Nicole Konderla 27. miejsce. Joanna Kil zakończyła konkurs na pierwszej serii i uplasowała się na 43. lokacie.

Wyniki pierwszej serii zawodów w Szczyrku

Ostatecznie w konkursie zwyciężyła Marita Kramer. Na podium stanęła również Misaki Shigeno i Kinga Rajda. Czołową szóstkę uzupełniły Karolina Indrackova, Virag Voros i Claudia Purker.

Pozostałe Polki uplasowały się w trzeciej dziesiątce. Joanna Szwab zajęła 21., Anna Twardosz 23., a Nicole Konderla 28. lokatę. Konderla w Szczyrku po raz pierwszy w karierze zdobyła punkty Pucharu Kontynentalnego. W piątkowym konkursie podobnie jak dzień wcześniej uplasowała się w trzeciej dziesiątce tabeli wyników. Dzięki dobrej postawie na skoczni Skalite będzie miała możliwość startu w zawodach najwyższej rangi, czyli Letniej Grand Prix i Pucharze Świata.