LPK w Wiśle: Polacy deklasują rywali!

Klemens Murańka

Klemens Murańka zwyciężył w pierwszym konkursie LPK 2019 rozgrywanym w Wiśle. Medalista MŚ w Falun pokonał kolegę z drużyny – Andrzeja Stękałe i Niemca – Phlippa Raimunda.

Dominację biało-czerwonych mogliśmy zauważyć już w treningach. W pierwszym próbnym skoku najlepiej poradził sobie Klemens Murańka, który wygrał wynikiem 125 metrów. Tuż za nim uplasował się Aleksander Zniszczoł, zaś na 4. miejscu znalazł się Paweł Wąsek. Murańka równie dobrze poradził sobie w drugim skoku, kiedy to zwyciężył lądując na odległość 131 metrów.

Podobnie ułożyła się pierwsza seria. Przed finałową rundą na pozycji lidera uplasował się Klemens Murańka, który uzyskał 125,5 metra. Nieco bliżej poszybował Andrzej Stękała, który zajmował 2. miejsce. Pierwszą trójkę uzupełniał Rosjanin – Roman Sergeevich Trofimov.

Druga seria to kolejny popis polskich skoczków. Podopieczni Macieja Maciusiaka aż w czwórkę uplasowali się w czołowej dziesiątce. Na największy plus zasługują Klemens Murańka i Andrzej Stękała, którzy zdołali utrzymać swoje pozycje. Murańka skoczył 128 metrów i w ostatecznym rozrachunku wywalczył 257,8 pkt. Stękała, który w pierwszej punktowanej rundzie skoczył 125 metrów, dołożył 126, dzięki czemu zajął bardzo wysokie – 2. miejsce.

Podium uzupełnił Niemiec – Philipp Raimund (128 m i 125,5 m).

W pierwszej piątce uplasowali się także Clemens Leitner (Austria) i Mortiz Baer (Niemcy).

Na 7. miejscu zmagania zakończył Aleksander Zniszczoł (120 m i 128,5 m), a 10. był Paweł Wąsek (124 m i 122 m).

Do serii finałowej awansowali również pozostali nasi skoczkowie. 14. pozycję wywalczył Adam Niżnik, 22. był Tomasz Pilch, zaś po jeden punkt sięgnął Mateusz Gruszka. Tym samym Niżnik i Gruszka zapewnili sobie możliwość startu w zawodach LGP i PŚ, gdyż zdobyli pierwsze w karierze punkty CoC.

Bez punktów rywalizację ukończyli: Kacper Juroszek (35. miejsce), Bartosz Czyż (39. miejsce), Jan Habdas (43. miejsce) i Wiktor Pękala (44. miejsce).