Luca Egloff wygrywa w Park City

Luca Egloff był najlepszy w obu konkursach FIS Cup w Park City. W Stanach Zjednoczonych na podium stawali także Hiroaki Watanabe oraz Casey Larson. Na skoczni wystąpiło zaledwie 24 skoczków.

Podium w środowym i czwartkowym konkursie wyglądało tak samo. Zwyciężył Luca Egloff ze Szwajcarii, przed Hiroakim Watanabe oraz Casey Larsonem. Na czwartej pozycji zawody zakończył dwukrotnie Matthew Soukup, najlepszy z reprezentantów Kanady.

Na olimpijskim obiekcie w Park City pierwsze punkty FIS Cup w karierze zdobył Florian Molnar. 16-latek jest jedynym czynnym przedstawicielem męskich skoków narciarskich z Węgier. W Stanach Zjednoczonych Molnar zajął 10 oraz 18 miejsce. Dla Węgier są to najlepsze rezultaty w zawodach FIS od wielu lat. Ostatnim punktującym skoczkiem w jakichkolwiek zawodach międzynarodowych organizowanych przez FIS był Denes Pungor, który w 2006 roku na FIS Cup w Bischofshofen zajął 28 miejsce. Zdobycie punktów FIS Cup upoważnia młodego Węgra do udziału w konkursach Pucharu Kontynentalnego.

Wyniki środowego konkursu

Kolejną ciekawostką z Park City jest pojawienie się na starcie reprezentantów Chin. Gospodarze kolejnych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Stanach Zjednoczonych zaprezentowali się przyzwoicie. Najlepiej na olimpijskim obiekcie poradził sobie Guang Yang, który w przeszłości dwukrotnie ocierał się o punkty COC. W Park City Yang dwukrotnie zajął 8 miejsce.

Konkursy FIS w Stanach Zjednoczonych nie cieszą się popularnością. Do zawodów, które miały miejsce w środę i czwartek, zgłosiło się zaledwie 25 zawodników. W każdym z konkursów z udziału zrezygnował jeden z Kanadyjczyków. W środę był to Nathaniel Mah, a w czwartek Noah Rolseth.