Lukas Hlava: “Mam wielką motywację, żeby skakać i być coraz lepszym”

Lukas Hlava

Przed nami ostatni miesiąc letniej rywalizacji. Trzeciego października, odbędą się ostatnie zawody Letniej Grand Prix. Trzy dni wcześniej, zakończy się rywalizacja w ramach Pucharu Kontynentalnego. Dotychczasowe wyniki letnich cyklów podsumowali Czesi: Lukas Hlava, Čestmír Kožíšek oraz Jakub Janda.

W rozmowie z portalem czech-ski.com, Lukas Hlava przyznał, że jego celem jest utrzymanie formy, którą prezentował we Frenštácie. W trakcie konkursu Pucharu Beskidów musiał sobie poradzić ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi na skoczni. Nie przeszkodziło mu to, w odniesieniu zwycięstwa podczas rywalizacji w Czechach.

Lukas Hlava przekonuje, że sposobem na zdobywanie lepszych wyników są regularne treningi na siłowni. Na skoczni prezentuje się od czerwca i nie ma czasu na poprawę kondycji. Chciałby się skoncentrować na ćwiczeniu nóg. Więcej czasu na siłownię ma odkąd wrócił z Japonii.

Podsumowując wypowiedź dla czech-ski.com, Lukas Hlava stwierdził, że forma „przyjdzie”, ale trzeba wiedzieć jak skakać i jak pracować żeby uzyskać coraz lepsze wyniki. Dodaje, że poziom jest wyrównany i należy starać się, by utrzymać wewnętrzny spokój podczas zawodów. – Mam wielką motywację, żeby skakać i być coraz lepszym. – zakończył Hlava.

Čestmír Kožíšek, rozmówcy z portalu czech-ski.com, powiedział, że jest zadowolony z wyników, ponieważ jego kondycja się poprawia. Uważa, że musi nadal pracować, aby osiągnąć lepszy wynik. Dodał, że ciągle daleko mu do doskonałości. – W moich skokach pojawia się jeszcze wiele błędów, które chciałbym wyeliminować przed zimą. – podsumowuje Czech.

W trakcie trwania memoriału Jiřígo Raški, na skoczni we Frenštácie obecny był Jakub Janda. W rozmowie z reporterem portalu internetowego czech-ski.com, stwierdził, że organizacja zawodów była wymagająca, ale jest zadowolony z efektów. – Horst Tielman podniósł mnie na duchu mówiąc, że dawno tak dobrych zawodów nie widział. Organizacja tego typu konkursów jest nadzieją dla dalszego rozwoju skoków w moim kraju.

Janda wspomniał, że chciałby aby wyremontowano tutejszą skocznię i w najbliższym czasie zorganizowano Letnie Grand Prix. Dodał, że jest rozczarowany odwołaniem tegorocznych konkursów w Libercu. Niestety wie, że powodem odwołania rywalizacji jest trudna sytuacja finansowa organizatorów.

Janda dodał, że zadowolonym nie będzie, dopóki czescy skoczkowie nie będą na podium albo w pierwszej dziesiątce. – Młodzi skoczkowie mają potencjał, aby zostać mistrzami. 

Jakub Janda odniósł się również do swojej działalności politycznej oraz w czeskiej federacji. Dodał, że pragnie ustabilizować finanse i chce brać czynny udział przy rewitalizacji i remontach skoczni w Czechach. – Chciałbym, by moje działania zachęcały młodzież do sportu. Szczególnie do skoków narciarskich, gdyż Czechom brakuje silnej kadry w tej dyscyplinie. – podsumował Czech.

fot. Anna Nagel || www.skijumper.pl
źródło: www.czech-ski.com