Łukasz Kruczek o treningach kadry kobiet: “Ocena? Nigdy nie oceniam”

Łukasz Kruczek

Łukasz Kruczek, wraz z pozostałymi trenerami kadry, przygotowuje podopieczne, które trenują na obiektach w Zakopanem i Szczyrku. Przygotowują się tym samym do opóźnionego startu sezonu. W ostatnich tygodniach miały okazję rywalizować jedynie w Ramsau, gdzie odbył się dodatkowy konkurs PŚ pań.

Trener Kadry Narodowej – Łukasz Kruczek – zdradził nam cel treningów. Jak sam przyznał, nie oceni jednak dyspozycji zawodniczek. – Jeszcze ostatnich treningów nie odbyliśmy, te dopiero przed nami. Próbujemy dopiąć jeszcze pewne kwestie sprzętowe. Ostatnio część z zawodniczek trenowała na Wielkiej Krokwi, a część grupy skakała i skacze w Szczyrku. Ocena? Nigdy nie oceniam, dla mnie najważniejsze jest podejście zawodniczek do treningu i to czy realizują zadania treningowe – przyznaje Łukasz Kruczek.

Szkoleniowiec zauważył też, że w najbliższym czasie zależy mu, by podopieczne pokazały się z dobrej strony w nadchodzących zawodach. – Absolutnie żadne, przed nami w końcu starty i to jest najważniejsze. Zależy mi na rywalizacji, tak by zawodniczki pokazały się z dobrej strony i były aktywnymi uczestniczkami tej rywalizacji, obojętnie na jakim poziomie się startuje.

Zobacz też: Kamila Karpiel opisuje sytuację w polskich i międzynarodowych skokach narciarskich kobiet

Podopieczne Łukasza Kruczka otrzymają szansę startu w zawodach w nadchodzącym tygodniu. 19 i 20 stycznia odbędą się konkursy FIS Cup w Szczyrku, gdzie wystąpią polskie zawodniczki

Na zdjęciu: Łukasz Kruczek || fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl