Lundby, Johansson i Fannemel wsparli walkę z rakiem

W piątek 14 czerwca na stadionie drugoligowego zespołu norweskiego Raufoss IL po raz czwarty odbył się event Kreftkampen, podczas którego zbierano pieniądze na walkę z rakiem. Rozegrano dwa mecze piłkarskie, kobiet oraz mężczyzn, a wśród osób kopiących futbolówkę znalazły się znajome twarze ze świata skoków narciarskich – Maren Lundby, Robert Johansson oraz Anders Fannemel. Celem było zebranie ponad miliona koron norweskich.

Reprezentanci Norwegii z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyli w szlachetnym wydarzeniu, bo jak sami wspominali, walka z rakiem jest niezwykle istotna.

Nie miałam wątpliwości co do udziału w meczu piłkarskim, jeśli chodzi o tak dobrą sprawę. Rak to straszna choroba. To coś, na co my wszyscy jesteśmy narażeni lub może dotknąć kogoś, kogo znamy. Jeśli mogę pomóc, byśmy w przyszłości byli lepiej przygotowani na leczenie takich chorób, to z chęcią to robię – powiedziała Maren Lundby.

Wtórował jej Anders Fannemel.

Walka z rakiem jest bardzo ważna. Cieszę się, że mogę pomóc i wesprzeć organizacje walczące z tą chorobą. Nie mogę się doczekać, by zasznurować buty piłkarskie w dobrej sprawie – mówił jeszcze przed eventem były rekordzista świata w długości lotu.

Słowa kolegi z zespołu wsparł Robert Johansson.

Jestem bardzo podekscytowany powrotem na boisko piłkarskie. Walka z rakiem jest bardzo ważna – potwierdził trzykrotny medalista olimpijski z Pjongczang.

Dla Johanssona to był wyjątkowy dzień, bo został też nagrodzony specjalną nagrodą okręgu Oppland za wybitne osiągnięcia. Raufoss położone jest kilkadziesiąt kilometrów od Lillehammer, rodzinnej miejscowości skoczka i jednocześnie stolicy okręgu.

Czwarta edycja Kreftkampen okazała się sukcesem. Przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności i w pozytywnej atmosferze na boisko wybiegła trójka, która zamieniła narty na korki piłkarskie oraz plejada znanych w norweskim futbolu postaci. Szlachetny cel finansowy został osiągnięty. Pękła bariera miliona koron, a przy tym norweskie gwiazdy znakomicie się bawiły. Drużyna Maren Lundby wygrała swój mecz, podobnie jak zespół Andersa Fannemela. Robert Johansson grał w przeciwnym teamie.

źródło: berkutschi.com/no, twitter.com/Norskijump, raufossfotball.no
fot. Maren Lundby z legendą norweskiej piłki nożnej kobiecej – Bente Nordby | twitter.com/Norskijump