Majówka 2018 w wykonaniu olimpijskiej czwórki

Wiosna zawitała w Polsce na dobre! Słoneczna pogoda to idealny moment na chwilę odpoczynku. Popularna w Polsce majówka powoli dobiega końca. Jak weekend spędzili polscy skoczkowie?  

Pierwsze zgrupowanie polskiej reprezentacji w skokach narciarskich zakończyło się 28 kwietnia. Zaraz potem zawodnicy mieli kilka dni urlopu. Pierwszy tydzień maja to wyjątkowy termin w naszym kraju. Świętują wszyscy. Nie inaczej było w przypadku naszych reprezentantów – oni również bawili się w gronie najbliższych osób.

Kamil Stoch pozostał po obozie treningowym w Zakopanem i wybrał nieco inny sposób na relaks niż grillowanie. Odwiedził Teatr Witkacego – jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w okolicy. Klimat zdecydowanie spodobał się mistrzowi olimpijskiemu. Na Instagramie podzielił się z fanami, że jeszcze długo będzie pamiętał tę wizytę.

Stefan Hula 1 maja był obecny podczas zawodów w skokach narciarskich dla dzieci w Wiśle. Kibicował, wspierał, ale też pomagał. Na chwilę profesjonalny skoczek został serwismenem. Widać, że dzień był udany.

Stefan jest osobą bardzo rodzinną. Nie ukrywa, że najważniejsza jest dla niego żona Marcelina i dwie córeczki. W ich gronie spędza wakacje, przerwy między treningami i każdy urlop. Majówkę również świętowali wspólnie w Szczyrku. Aktywne poranki i wieczory przy ognisku – domowa atmosfera bardzo im odpowiada.

Maciej Kot opuścił zgrupowanie i szybko zamienił strój do ćwiczeń na garnitur – wraz z partnerką Agnieszką Lewkowicz bawili się na weselu w Zakopanem. Resztę majowego tygodnia również spędził w górach.

Dawid Kubacki sam nie pochwalił się zdjęciami z majowego urlopu, ale z relacji jego dziewczyny, Marty Majcher, możemy się dowiedzieć, że czas spędzili wspólnie, w okolicach Nowego Targu skąd oboje pochodzą. Oprócz odpoczynku znaleźli też czas na prace w ogrodzie.

Choć wiosna w sercach i w powietrzu, majowy urlop za chwilę się skończy. Już niedługo kolejne zgrupowanie i przygotowania do sezonu letniego. Czasu zostało niewiele, nie możemy doczekać się lipca!

Zobacz: Letnie Grand Prix 2018 – inauguracja w Wiśle

fot. Instagram - Stefan Hula