Manner sponsorem Mistrzostw Świata w Seefeld

manner

Już w 2019 roku Austria ugości kibiców i sportowców podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym. Jak się okazało, sponsorem imprezy został producent wafelków w charakterystycznych różowych opakowaniach – Manner. 

Ostani raz Seefeld organizowało Mistrzostwa Świata 33 lata temu – w 1985 roku. Teraz, gdy nadarzyła się tak wyjątkowa okazja, Manner postanowił nie tracić czasu. Firma od wielu lat angażuje się w sponsorowanie skoczków narciarskich. W jej zespole znajdują się tacy zawodnicy, jak Dawid Kubacki, Stefan Kraft, czy Manuel Poppinger. Do tego roku, Manner wspierał także Manuela Fettnera. – Czas, by ogromnie podziękować Mannerowi za wsparcie i sponsorowanie mnie przez 16 ostatnich sezonów, od 2003 do 2018 roku. Jest to nieprawdopodobnie długi okres. Mam nadzieję, że znajdę nowego, równie świetnego sponsora na ostatnie rozdziały mojej kariery – napisał Austriak na swoim Instagramie pod koniec września tego roku. Natomiast na początku października, do tego grona dołączył Karl Geiger, który po 5 latach rozstał się z frimą Viessmann. 

Słynne różowe logo będzie oficjalnym sponsorem Mistrzostw Świata w Seefeld. Zauważymy je zarówno podczas konkursach skoków narciarskich, jak i kombinacji norweskiej. Jak mówi Karin Steinhert, jedna z osób odpowiedzialnych za kwestie sponsoringu, Manner towarzyszyć będzie kibicom do końca sezonu. – Nasza marka patronować będzie rywalizacji w Niżnym Tagile, Kuusamo oraz podczas finału w Planicy. Będziemy zauważalni od początku. 

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym odbędą się od 9 lutego do 3 marca 2019 roku. Rywalizacja rozpocznie się na dużej skoczni w Innsbrucku. Zmagania w Seefeld rozpoczną się 26 lutego, kwalifikacjami na obiekcie HS 109. 
Fot: Manner
Źródło: cash.at