Maren Lundby zdominowała weekend w Oberstdorfie

Maren Lundby

Podczas weekendu Pucharu Świata w Oberstdorfie, Maren Lundby wygrała oba konkursy i umocniła się w klasyfikacji generalnej cyklu. Nad drugą w stawce – Kathariną Althaus – ma blisko 300 punktów przewagi.

W sobotnim konkursie Maren Lundby (270,5 pkt) wygrała z przewagą 0,4 punktu nad kolejną w stawce Kathariną Althaus. Podium uzupełniła Ursa Bogataj (244,1 pkt). Kolejne miejsca zajęły Sara Takanashi, Chiara Hoelzl oraz Juliane Seyfarth. 

W niedzielę ponownie najlepsza była Maren Lundby, która wyprzedziła o 9,4 punktu Niemkę Julianę Seyfarth. “Na pudle” stanęła także Sara Takanashi. W TOP6 znalazły się także Katharina Althaus, Yuki Ito oraz Eva Pinklelnig.

Zawody rozgrywane były na obiekcie dużym (HS-137), w związku z tym trenerzy Polek postanowili, że Biało-Czerwone nie wezmą w nich udziału. Zespół został w Polsce i skupił się na treningach.

Dla Maren Lundby było to 9 zwycięstwo i 14 podium w sezonie. Norweżka jest liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, z przewagą 295 punktów nad Kathariną Althaus (1073 pkt). Podium uzupełnia Sara Takanashi (916 pkt).

fot. Maren Lundby || Instagram