Maren Lundby wygrała kwalifikacje w Czajkowskim

maren lundby

Maren Lundby była najlepsza podczas serii kwalifikacyjnej do konkursu Pucharu Świata Pań w Czajkowskim. Na drugim miejscu uplasowała się Eva Pinkelnig, a trzecia była Chiara Hoelzl. Polki nie startowały.

Maren Lundby wygrała kwalifikacje w Czajkowskim. Na kolejnych miejscach znalazły się Eva Pinkelnig i Chiara Hoelzl. W czołowej szóstce uplasowały się również Ursa Bogataj, Sara Takanashi i Juliane Seyfarth. W najlepszej dziesiątce kwalifikacje zakończyły także Nika Kriznar, Spela Rogelj, Katharina Althaus i Anna Odine Stroem.

W kwalifikacjach wzięły udział 42 zawodniczki. Na starcie zabrakło reprezentantek Polski, które zakończyły sezon po udanym turnieju Raw Air. Do konkursu nie zakwalifikowały się Rosjanki Kristina Prokopiewa oraz Anna Żukowa.