Marita Kramer: “Zimą chcę walczyć o czołowe lokaty w Pucharze Świata”

Marita Kramer

Marita Kramer to austriacka skoczkini z holenderskimi korzeniami. Jak dotąd, tylko raz – w sezonie 2016/2017 – punktowała w zawodach Pucharu Świata.

Marita Kramer zdominowała konkursy w Szczyrku. Zarówno w czwartek, jak i w piątek odniosła pewne zwycięstwo. Jak zapamięta skocznię? Jakie ma plany na resztę sezonu?

Zdominowałaś zawody w Szczyrku. Czujesz się teraz bardzo silna, czy po prostu lubisz tą skocznię?

Marita Kramer: Lubię ten obiekt. Skacze mi się tu naprawdę świetnie. To pewnie dlatego.

Jakieś masz plany na resztę lata i sezon zimowy?

Obecnie nie oddaję równych skoków. Muszę popracować nad stabilnością. Chciałabym ciągle utrzymywać się w czołówce. Zimą chce skakać w Pucharze Świata i tam walczyć o dobre lokaty.

Zdecydowanie lepsze wyniki osiągasz latem. Lepiej skacze Ci się na igelicie niż zimą na śniegu?

Lubię skakanie o każdej porze roku. Coś co bardziej odpowiada mi latem, to miejsce gdzie ląduję. O tej porze roku zawsze jest takie same, a zimą bywają różne warunki. Jednak to sport zimowy, więc nie mogę powiedzieć, że nie lubię skakać na śniegu.

Trenowałaś również kombinację norweską. Dlaczego zdecydowałaś się pozostać jedynie przy skokach narciarskich?

Lubię biegać, ale nie lubię biegać na nartach. Kiedy skończyłam szkołę sportową, gdzie trenowałam kombinację, stwierdziłam, że nie chcę robić czegoś czego nie lubię i przestałam trenować biegi. Pozostałam tylko przy treningach na skoczni.

Dziękuję za rozmowę i powodzenia!

Marita Kramer właśnie w Szczyrku po raz pierwszy zwyciężyła w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Wcześniej, trzykrotnie stawała na podium cyklu.

fot. Marita Kramer || Emil Bogumił, www.skijumper.pl