Marita Kramer: “Medal z rywalizacji drużyn jest najbardziej wartościowy”

Sara Marita Kramer

Marita Kramer – dziewiąta zawodniczka obecnego sezonu Pucharu Świata – zdominowała tegoroczne mistrzostwa świata juniorów. Z Oberwiesenthal wróciła z kompletem medali – trzema złotymi krążkami.

Możesz zawiesić na szyi 3 złote medale. Jesteś chyba jedną z najszczęśliwszych osób na świecie.

No tak. Nie mogę w to wszystko uwierzyć. To wszystko jest dla mnie zbyt szalone!

Któryś z nich jest bardziej wartościowy?

Mogę powiedzieć, że z każdego się cieszę i każdy jest piękny. Jednak najbardziej wartościowy jest ten z rywalizacji drużynowej. Odbierałam go razem z koleżankami z drużyny, zdobyłyśmy go razem. Wszystko dzięki pracy zespołowej.

W ubiegłym sezonie nic nie wskazywało na to, że w tej edycji Pucharu Świata i w innych zmaganiach będziesz tak silna. Co zmieniłaś w sobie, w treningu, że dołączyłaś do najlepszych?

Zmieniłam podejście, mój sposób myślenia. W 100% koncentruję się na tym, na czym chcę. Otrzymuję też olbrzymie wsparcie, przede wszystkim od mojej rodziny. To właśnie dzięki nim teraz tu jestem. Oczywiście, bardzo mocno także trenuję.

Zobacz też: Marita Kramer po letnich zmaganiach w Szczyrku

Dlaczego opuszczasz ostatnie zmagania cyklu Raw Air – w Trondheim?

Wyjazd na Raw Air byłby zbyt męczący i stresujący. Pojadę dopiero na zawody w Rosji.

Dziękuję za rozmowę i powodzenia!

Marita Kramer zdobyła w tym sezonie 425 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po raz pierwszy w karierze wygrała konkurs tego cyklu. Wcześniej, od 2016 do 2019 roku, miała na swoim koncie zaledwie 2 pucharowe punkty.

na zdjęciu: Marita Kramer || fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl