Markeng wraca do Pucharu Świata po kontuzji

Thomas Aasen Markeng

Thomas Aasem Markeng wraca do Pucharu Świata po ciężkiej kontuzji odniesionej w grudniu 2019 roku. Norwega zobaczymy podczas zawodów w Zakopanem.

Markeng został dołączony do seniorskiej reprezentacji po zdobyciu złota na Mistrzostwach Świata Juniorów 2019. Kilkanaście dni później zadebiutował w PŚ zdobywając 4 pkt w Willingn. Na początku kolejnej zimy wskakiwał do czołowej trzydziestki trzykrotnie, lecz w piątym indywidualnym konkursie upadł, czego efektem było zerwania wiązadła krzyżowego.

Od tego czasu 20-letni skoczek nie miał okazji zmierzyć się w międzynarodowych zawodach, jednak trener norweskiej kadry jest pewny formy swojego podopiecznego. – Thomas odniósł dwie wygrane w Norges Cup, skacząc w Vikersund po 120 metrów, co oznacza, że kolano jest w dobrym stanie – wnioskuje Alexander Stoeckl. – Droga powrotna szła na zmianę w górę i w dół. To był ciężki czas. Miało to dla mnie dodatkowe znaczenie, ponieważ mogłem lepiej poznać własne ciało – mówi młody zawodnik, który jest zadowolony z ostatniego występu. – To był bardzo fajny weekend. Przed sobotą byłem trochę zdenerwowany, ale oddałem dobre skoki, a potem wróciła też wiara w siebie. Powrót do Pucharu Świata będzie ekscytujący – relacjonuje Markeng.

Oprócz niego, na Wielkiej Krokwi pojawią się: Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik i Daniel Andre Tande.

Źródło: nettavisen.no; skiforbundet.no