Martin Schmitt: “Spodziewam się wygranych w niemieckiej drużynie”

Martin Schmitt

Były niemiecki skoczek narciarski, Martin Schmitt, odniósł się do formy niemieckiej kadry narodowej na najbliższy sezon. Sportowiec twierdzi, że jego koledzy są w stanie wywalczyć kilka ważnych tytułów podczas nadchodzącej zimy. Według niego największe szanse na sukces ma Richard Freitag. 

Martin Schmitt wie, jak smakuje zwycięstwo. W trakcie trwania kariery wielokrotnie stawał na podium. Jest trzykrotnym medalistą olimpijskim, dziesięciokrotnym medalistą mistrzostw świata, wicemistrzem świata w lotach narciarskich, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Świata w skokach oraz w lotach. Cztery lata temu zakończył karierę, ale pamięta jeszcze, jak wygląda atmosfera w niemieckiej kadrze, jakie są jej priorytety. 

W wywiadzie dla sport.de Martin Schmit ocenił obecną kadrę Niemiec. Zdaniem byłego skoczka jego koledzy zabłysną tej zimy kilkukrotnie. Złoty medal Andreasa Wellingera z Pyeongchangu, a także świetnie wyniki pozostałych zawodników, wzbudziły nadzieję w niemieckich fanów, a także byłych reprezentantów skoków narciarskich. – Mam nadzieję, że któryś z nich zdobędzie jeden z najważniejszych tytułów, na przykład mistrza świata, czy zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni. Triumf jest pewien – ujawnił Martin Schmitt. 

Kto jest najsilniejszy?

40-latek uważa, że niemiecka kadra ma dobrą dyspozycję. – Warunki są całkiem dobre, a zespół dużo zainwestował i pracował – dodał MartinJako były skoczek narciarski nadal obserwuje różnych zawodników. Szacuje, że w trakcie trwania nowego sezonu Pucharu Świata mocni będą również Norwedzy, a także Polacy. 

W niemieckiej drużynie Schmitt szczególnie wyróżnia jednego sportowca. – Richard Freitag powinien być w świetnej formie, tak samo, jak Andreas Wellinger. Jest w nich motywacja z poprzedniej zimy, w tym roku mogą powtórzyć swoje sukcesy. Myślę, że Richard Freitag jest teraz najsilniejszy – skomentował Martin Schmitt. 

źródło: sport.de
fot. alchetron.com