Marzenia Estończyków przed kolejnym sezonem Pucharu Świata

kevin maltsev

Estończycy mają za sobą pracowity okres przygotowawczy do zimowych zmagań. Każdy z nich jasno określił swoje cele na nadchodzący sezon.

Podobnie jak w sezonie 2018/2019, trzon estońskich skoków stanowić będzie trio: Artti Aigro, Kevin Maltsev i Martti Nomme. Każdy z nich podszedł do letnich zmagań jak do okresu przygotowawczego. Z ostatnich miesięcy zadowolony jest Artti Aigro. – Wykonywałem wiele ćwiczeń na siłowni, by poprawić moje umiejętności. Zaliczyłem również obozy treningowe w Wiśle i Lahti. Wiele skoków oddałem na obiekcie w Planicy – zauważa Aigro. 20-latek chce skupić się na rywalizacji w Pucharze Świata. Najbardziej oczekuje na konkursy lotów.

Podejście do treningu musiał zmienić Martti Nomme, który karierę skoczka narciarskiego łączy z pracą. – Uważam, że trenowałem wystarczająco, by dorównać konkurencji. Zmiana mojego funkcjonowania wprowadziła pewną równowagę między sportem i moim życiem prywatnym. Nawet bardziej polubiłem skakanie – komentuje Nomme. Jak wskazuje, celem na najbliższy sezon jest dla niego zajęcie dobrego miejsca podczas Mistrzostw Świata w Lotach, które odbędą się w Planicy. Dodaje, że chciałby być pewniejszy siebie. Dzięki temu, pozbędzie się błędów z poprzednich lat, którego sprawiały, że jego forma nie była stabilna.

Gdy przyjdzie na to pora, chciałbym wziąć udział w zawodach Pucharu Świata – mówi w rozmowie z sport.postimees.ee Kevin Maltsev. 19-latek chce skupić się w najbliższym sezonie na Mistrzostwach Świata Juniorów. Cel to zakończenie rywalizacji w czołowej szóstce konkursu. 

W minionym sezonie najlepszym zawodnikiem z Estonii był Artti Aigro, który jako jedyny zdobył pucharowe punkty. Zmagania w Kuusamo zakończył na 19. lokacie. Sezon zakończył z 12 “oczkami” na koncie.

na zdjęciu: Kevin Maltsev || fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl