Maximilian Mechler nowym trenerem niemieckich skoczkiń

Niemiecki Związek Narciarski poinformował, iż Andreas Bauer nie będzie pełnił funkcji trenera niemieckiej kadry kobiet. Jego funkcję przejmie skaczący jeszcze niedawno Maximilian Mechler.

Pochodzący z Isny 37-latek po raz ostatni w międzynarodowej rywalizacji pokazał się w sezonie 2013/2014. Nie przebrnął kwalifikacji w Oberstdorfie, zaś próbował swych sił w Pucharze Kontynentalnym – w Zakopanem dwukrotnie zamknął czołową dziesiątkę. Największym jego osiągnięciem było 3. miejsce wywalczone w konkursie Pucharu Świata w Trondheim w 2003 roku oraz brązowy medal w drużynowym konkursie podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2001 w Karpaczu.

Po zakończeniu kariery, Mechler pracował jako trener w lokalnym klubie, potem zaś trenował kadrę B niemieckich skoczkiń. Podczas pełnienia nowej funkcji wspierać go będą Christian Bruder i Thomas Juffinger.

Nie mogę się doczekać nowych wyzwań i pracy z zespołem. Andreas Bauer wykonał świetną robotę podczas ostatnich dziesięciu lat, czego zwieńczeniem było zdobycie złotego medalu w konkursie drużyn mieszanych podczas tegorocznych Mistrzostw. Jestem wdzięczny ludziom, którzy dali mi szansę i mi uwierzyli. Cieszę się, że mogę podjąć się tego wyzwania z pełnym zaangażowaniem. Teraz moim zadaniem będzie jak najszybsze dołączenie drużyny do absolutnie najlepszych na świecie. Chciałbym podziękować moim przeszłym pracodawcom, dzięki którym mogłem podjąć obecną pracę – komentuje Mechler.

Zmieniając osobę na stanowisku głównego trenera chcemy ponownie nadać impet damskiej drużynie, by z powrotem wróciła do ścisłej czołówki w ciągu najbliższych lat. Z Maximilianem, który ma duże doświadczenie jeszcze jako skoczek i trener wierzę, że będzie to możliwe. – mówi Karin Oerdlinger, dyrektor dyrektor do spraw kombinacji norweskiej w Niemieckim Związku Narciarskim.

Pomijając konkurs drużyn mieszanych podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie, Niemki w minionym sezonie osiągnęły umiarkowane sukcesy. Żadna z podopiecznych Andreasa Bauera nie stanęła na podium pucharowych zawodów, zaś najwyżej sklasyfikowana Katharina Althaus zajęła 9. miejsce.