Memoriał Jiříego Raški – zawodnicy powalczą we Frenštácie

Memoriał Jiříego Raški

W najbliższy weekend, w czeskim Frenštácie pod Radhoštěm, odbędzie się Memoriał Jiříego Raški. Część, w której powalczą panowie, zalicza się do rywalizacji w ramach Pucharu Beskidów. Zawody kobiet rozgrywane będą w ramach Letniej Grand Prix.

Będzie to już siódma edycja wydarzenia. Impreza trwać będzie od 17 do 19 sierpnia. Pierwsze dwa dni należeć będą do pań. Najlepsze skoczkinie globu będą wówczas rywalizować w ramach cyklu LGP 2018. Zwieńczeniem memoriału będzie konkurs panów w ramach cyklu Beskidy Tour, zaliczanego również do Letniego Pucharu Kontynentalnego. Całe wydarzenie upłynie pod znakiem 50. rocznicy zdobycia złotego medalu przez Jiříego Raškę. Czechosłowak dokonał tego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Grenoble.

Do rywalizacji pań zgłoszono zawodniczki z 16 państw. Już tydzień przed zawodami, we Frenštácie pod Radhoštěm na obiekt zawitały reprezentantki Japonii, które przebywały w Czechach na obozie treningowym. Program LGP kobiet prezentuje się następująco:

Piątek, 17.08

  • Oficjalny trening i kwalifikacje – 09:00
  • Rozpoczęcie memoriału – 16:00
  • Pierwszy konkurs LGP pań – 16:30

Sobota, 18.08

  • Kwalifikacje – 12:30
  • Drugi konkurs LGP pań – 14:00

Punktem kulminacyjnym memoriału będzie niedzielna rywalizacja mężczyzn w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wydarzenie jest jednocześnie ostatnim przystankiem cyklu Beskidy Tour. W ramach turnieju, panowie rywalizować będą również w Szczyrku oraz w Wiśle.

Niedziela, 19.08

  • Oficjalny trening – 11:30
  • Finał Beskidy Tour / konkurs LPK – 14:00

Roman Klima, przewodniczący komitetu organizacyjnego, uważa, że wydarzenie jest wspaniałą okazją, by zobaczyć gwiazdy światowego sportu na własne oczy. Dodaje, że siódmy Memoriał Jiříego Raški będzie wyjątkowy, ze względu na sukces związany z uratowaniem skoczni we Frenštácie pod Radhoštěm. O sprawie informowaliśmy >tutaj<. Rywalizacja odbędzie się na kompleksie skoczni narciarskich Areal Horečky (K 95, HS 106).

źródło: https://www.jiriraska.cz