Mika Kojonkoski

Mika Kojonkoski rozpoczął współpracę z kadrą chińskich skoczków. Taką informację przekazała oficjalna strona Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Szkoleniowiec ma pomóc przygotować reprezentacje Chin do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Wszystko potoczyło się błyskawicznie i niespodziewanie. Po krótkiej rozmowie z chińską federacją zostałem zaproszony do współpracy. Na spotkaniu w Chinach zaprezentowałem plan treningowy dla chińskich sportowców, w którym bazą treningową było Kuopio.” – powiedział Kojonkoski w rozmowie z Fińskim Związkiem Narciarskim.

Treningi w Kuopio rozpoczną się na początku października. Do Finlandii przyleci 30 skoczków i skoczkiń z Chin, a także 6 szkoleniowców. Mika Kulmala, dyrektor wykonawczy Fińskiego Związku Narciarskiego, oraz Kojonkoski jednogłośnie sądzą, że treningi reprezentantów Chin w Kuopio pomogą także skoczkom z Finlandii.

Kojonkoski jest uznawany przez wielu specjalistów za najlepszego trenera w historii skoków narciarskich. W przeszłości trenował reprezentacje Austrii, Finlandii oraz Norwegii. Obecnie, Fin jest członkiem Komitetu Skoków Narciarskich FIS.

Przypomnijmy, że na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku w programie pojawi się po raz pierwszy konkurs drużyn mieszanych.

źródło: fis-ski.com
fot: alchetron.com