Misja Seefeld rozpoczęta! Austriacy wystartowali z przygotowaniami

Gregor Schlierenzauer, Oslo 2018

Skoczkowie zakończą dziś pierwsze zgrupowanie z nowym szkoleniowcem – Andreasem Felderem. Austriacy trenowali na lodowcu Stubai. Jak przyznają, celem na nadchodzący sezon są Mistrzostwa Świata w Seefeld.

Austriaccy skoczkowie wystartowali z misją Seefeld. 280 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, sportowcy zakończyli pierwszy wspólny etap przygotowań  pod okiem nowego trenera. Skoki zostały oddane na własnoręcznie zbudowanej mini skoczni – 3000 metrów nad poziomem morza, na lodowcu Stubai. Oprócz panów, w treningach wzięły udział trzy skoczkinie: Daniela Iraschko-Stolz, Eva Pinkelnig i Julia Huber.

Celem zgrupowania było przede wszystkim zapoznanie się. Do dalszej pracy konieczne jest znalezienie wspólnego języka. Zespół pracował po raz pierwszy z całkiem nowym sztabem szkoleniowym. Wspólny trening pokazał, że możemy bardzo dużo osiągnąć. Tydzień na lodowcu sprawił, że jestem optymistycznie nastawiony do nowego sezonu i dalszych przygotowań – mówił Andreas Felder.

Na zgrupowaniu pojawił się również Andreas Kofler. 34-latek powrócił do treningów po raz pierwszy od zeszłorocznych Mistrzostw Austrii. Skoczek zmagał się z chorobą immunologiczną. – Z pewnością nie miałem ostatnio łatwego czasu. Na początku było mi trudno trenować na lodowcu, ale szybko złapałem swój dawny rytm i równowagę w skokach. Nie jestem jeszcze w stu procentach zdrowy, ale znowu czuję się dobrze i jestem silny. Uważam, że im dłużej będę trenował, tym lepiej będzie dla mnie i dla mojego zdrowia – przekonywał Kofler w oświadczeniu Austriackiej Federacji Narciarskiej..

Z kolei Daniel Huber musi jeszcze wstrzymać się z treningami. 25-latek przeszedł we wtorek operację łąkotki. Przerwa ma potrwać od cztery do sześciu tygodni.