Mistrzostwa Austrii. Michael Hayboeck najlepszy na normalnej skoczni

Michael Hayboeck, Oslo 2018

Kilka dni po zawodach na dużej skoczni, reprezentanci Austrii w skokach narciarskich spotkali się ponownie, tym razem w Hinzenbach. Na normalnej skoczni najlepszy okazał się Michael Hayboeck, który oddał skok na 96,5 metra. Drugi był Daniel Huber, trzeci Clemens Aigner. Jeden z faworytów, Stefan Kraft, zajął dopiero 23. miejsce.

Druga część Mistrzostw Austrii odbyła się w niedzielę. Warunki pogodowe tego dnia nie były idealne, wiał dość silny wiatr. Mimo problemów Michael Hayboeck skoczył na 96,5 metra i zdominował konkurencję. 27-letni skoczek z Linz zdobył łącznie 126,4 punktów. W ten sposób pokonał Daniela Hubera (93 m, 124,4 pkt), który kilka dni wcześniej zwyciężył w konkursie na dużym obiekcie. Na trzeciej pozycji w niedzielne popołudnie znalazł się Clemens Aigner (91 m, 116,7 pkt).

Dzisiaj w końcu udało mi się wygrać w Hinzenbach, ale jeszcze bardziej podoba mi się to, że moje skoki są coraz lepsze. Tak czułem się również w Bischofshofen, gdzie zająłem drugie miejsce za Danielem Huberem. Dzisiaj było odwrotnie. Bardzo mnie to uspokaja, bo sezon rozpoczyna się już niedługo – powiedział po zakończonym konkursie Michael Hayboeck.

Zobacz pełne wyniki rywalizacji mężczyzn

Schlierenzauer i Kraft poza TOP 10

Jeden z najlepszych austriackich skoczków, Stefan Kraft, nie pokazał najlepszej dyspozycji podczas konkursu w Hinzenbach. 25-letni zawodnik zakończył zmagania, oddając skok na 81,5 metra, zajmując dopiero 23. pozycję. Lepiej zaprezentował się Gregor Schlierenzauer. Wielokrotny triumfator zawodów Pucharu Świata zakończył niedzielny konkurs na normalnej skoczni na 13. miejscu, po skoku na 84,5 metra.

W najlepszej dziesiątce znaleźli się również m.in. Thomas Hofer (4. miejsce), David Haagen (5. miejsce), Manuel Fettner (6. miejsce) oraz Andreas Kofler (7. miejsce).

Wśród pań zwyciężyła Eva Pinkelnig. 30-letnia zawodniczka skoczyła w Hinzenbach 90 metrów, zdobyła 110,1 punktów. Drugie miejsce zajęła Daniela Iraschko (83,5 m, 99,2 pkt), trzecią pozycję zdobyła Jacqueline Seifriedsberger (76,5 m, 82,2 pkt).