Mistrzostwa Niemiec za nami. Faworyci bez medali

kadry Niemiec

David Siegel został letnim mistrzem Niemiec w skokach narciarskich. Wśród pań, tytuł podzieliły Juliane Seyfarth i Katharina Althaus. Sobotnie zawody drużynowe zdominowały ekipy z Bawarii – zawodnicy klubu BSV.

W piątek, zarówno skoczkowie jak i skoczkinie, przystąpili do rywalizacji indywidualnej. Mistrzostwa odbyły się w Hinterzarten, na skoczni Adlerschanze. Najlepszy okazał się David Siegel, który po próbach na 103 oraz 105,5 metra, o niespełna 10 punktów pokonał Stephana Leyhe. Podium uzupełnił Moritz Baer. Na czwartej lokacie znalazł się Andreas Wellinger. Dalekie miejsca zajęli również Richard Freitag oraz Markus Eisenbichler – 9. oraz 20. Wśród juniorów, najlepiej zaprezentował się znany z występów w Pucharze Świata Constantin Schmid. Tytuł wicemistrzowski zdobył Luca Roth. Brąz przypadł Justinowi Lisso.

Pełne wyniki zawodów w Hinterzarten

Wśród pań, pierwsze miejsce na podium dzieliły Juliane Seyfarth i Katharina Althaus. Obie zdobyły 279,8 punktu. Brąz przypadł Gianinie Ernst. Sensacją jest brak na podium Cariny Vogt – złotej medalistki z Soczi.

Sobota upłynęła pod znakiem rozgrywek drużynowych. W tych, nie miały sobie równych drużyny z Bawarii, które zajęły dwa pierwsze miejsca “na pudle”. Tytuł mistrzowski przypadł ekipie BSV II w składzie: Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Max Goller, Philipp Raimund. Kolejne miejsca zajęły zespoły BSV I (Pius Paschke, Moritz Baer, Andreas Wellinger, Constantin Schmid) oraz SBW I (David Siegel, Andreas Wank, Luca Roth, Dominik Maylander). Panie rywalizowały w zespołach dwuosobowych. Spośród sześciu drużyn, najlepiej zaprezentowała się ekipa z Turyngii (TSV I) w składzie: Juliane Seyfarth, Pauline Hessler. Kolejne miejsca zajęły panie z BSV I (Katharina Althaus, Gianina Ernst) oraz SBW (Carina Vogt, Ramona Straub).

Mistrzostwa Niemiec w Hinterzarten są ostatnim sprawdzianem dla tamtejszych skoczków, przed Letnim Grand Prix 2018, które rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Na obiekcie Adlerschanze, najlepsi skoczkowie globu rywalizować będą w dniach 28-29 lipca.