Mistrzostwa Świata 2021 oficjalnie bez kibiców

Oberstdorf

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym odbędą się bez udziału publiczności. To efekt troski o zdrowie i życie potencjalnych kibiców przybywających do Oberstdorfu.

Organizatorzy informują, że nie tak wyobrażali sobie tegoroczny czempionat. – Wszyscy chcielibyśmy innej decyzji. Od pewnego czasu pojawiały się głosy, że nie będziemy mieć innego wyboru. Nadszedł czas aby spojrzeć jak najlepiej zorganizować zawody. Ostatnie tygodnie pokazały, że można dostarczyć fascynujące konkursy bez udziału widzów. Mistrzostwa nie będą bajką, o której marzyliśmy, ale kibice otrzymają wspaniałe ujęcia i emocje ze skoczni – mówi prezes Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Tym samym chętni do wspierania swoich idoli będą musieli ograniczyć się do relacji telewizyjnych. – Dzięki wysokiej jakości materiałów telewizyjnych możemy zagwarantować ekscytujące i atrakcyjne zawody dla wielu milionów miłośników sportów zimowych na całym świecie. Jestem pewny, że sprostamy temu zadaniu – zapowiada dyrektor zarządzający przebiegiem mistrzostw, Mortiz Backers-Schwarz.

Gospodarze areny w Oberstdorfie nie chcą, by przy pustych trybunach rywalizowali sami sportowcy. Chcą kontynuować pomysł, który wykorzystano podczas 69. Turnieju Czterech Skoczni. – Planujemy akcję Papplikum, czyli nasze stadiony zaprojektujemy ze zdjęć nadesłanych przez kibiców – dodaje jeden z działaczy, Florian Stern.

Źródło: oberstdorf2021.com
Fot. Dominik Berchtold