Mistrzostwa Świata Juniorów 2019 w Lahti

Mistrzostwa Świata Juniorów 2019 w Lahti – to jedno z pierwszych i najważniejszych postanowień kongresu FIS w Grecji. W roli gospodarza miasto zastąpiło Vuokatti. 

Pierwsze przesłanki na temat zmiany gospodarza Mistrzostw Świata Juniorów w przyszłym sezonie pojawiły się w kwietniu. Wówczas, po wizycie FIS, zgłoszono uwagi do stanu technicznego skoczni HS-100 w Vuokatti. Alternatywy pojawiły się dwie: Kuopio oraz Lahti.

Ostatecznie, na kongresie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, wybór padł na drugą z lokalizacji. W 2017 roku, w Lahti odbyły się Mistrzostwa Świata seniorów. Włodarze miasta zapewniają, że są w stanie w tak krótkim czasie przygotować kolejną wielką imprezę.

Kolejnymi punktami kongresu FIS, który w dniach 13-19.05 odbywa się w Costa Navarino, są wybory członków do rady FIS (z kandydaturą Apoloniusza Tajnera), a także zmiany w kalendarzu oraz regulaminie na przyszły sezon. Jednymi z ostatnich postanowień spotkania FIS będą wybór gospodarzy Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2022 oraz Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023.