Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2024 – Oberstdorf czy Harrachov?

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2024 - harrachov i oberstdorf

Niemiecka Federacja Narciarska rozważa organizację Mistrzostw Świata w lotach 2024 w Oberstdorfie, w związku z tymczasowym wycofaniem się z tej roli przedstawicieli kompleksu Certak w Harrachovie.

Gdyby udały się plany niemieckiej federacji, Mistrzostwa Świata 2024 byłyby trzecią imprezą rangi mistrzowskiej przeprowadzoną w Oberstdorfie w ostatnich sześciu latach. Mistrzostwa Świata w lotach przeprowadzono również w 2018 roku, w 2021 roku odbędą się tam Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Miasto Oberstdorf musiałoby złożyć wniosek z prośbą do 1 marca przyszłego roku.

Czesi nadal rozważają przeprowadzenie Mistrzostw Świata w lotach w Harrachovie. Wciąż czekają na rozwiązanie problemów finansowych na terenie kompleksu Certak.

Obecnie na świecie działają cztery skocznie do lotów narciarskich – w Oberstdorfie, Planicy, Vikersund i Bad Mittendorf.

Według Alfonsa Hoermanna, który jest członekiem zarządu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, wniosek niemieckiego miasta zostanie rozpatrzony  w ciągu kilku najbliższych miesięcy, poza dziesięcioletnim cyklem.

Najbliższe Mistrzostwa Świata w lotach odbędą się w słoweńskiej Planicy, gdzie tytułu będzie bronił Daniel Andre Tande. W 2022 roku rolę organizatora przejmie Vikersund w Norwegii. Kto będzie gościł najlepszych lotników w 2024 roku? Tego dowiemy się już podczas kongresu FIS w Tajlandii, który odbędzie się w czerwcu 2020 roku.

na zdjęciu: Areny na Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2024 – skocznia do lotów – Oberstdorf (Samuel Weitzbauer ||CC BY-SA 4.0) oraz skocznia do lotów – Harrachov (Wojciech Danielewski || www.skijumper.pl)