Mistrzowskie zachowanie Kamila Stocha!

Kamil Stoch, konferencja prasowa Oslo 2018

Złoty medalista z Pyeongchangu, Kamil Stoch, zaskoczył wszystkich na gali Olimpijskiej w Warszawie. Ogłosił publicznie, na co przeznaczy nagrodę otrzymaną za zdobycie mistrzowskiego tytułu na dużej skoczni.

Polski Komitet Olimpijski (PKOl) zorganizował specjalną galę, podczas której zostały wręczone nagrody za osiągnięcia zdobyte na Zimowych Igrzyskach w Pyeongchangu. Złoty Kamil Stoch po raz kolejny udowodnił, że nie jest tylko sportowym mistrzem! Za indywidualny sukces w Korei Południowej otrzymał od PKOL-u 120 tysięcy złotych. Orzeł z Zębu ogłosił, że całą kwotę przekaże na rzecz sztabu szkoleniowego, jak i tych wszystkich, którzy pomogli mu w wygranej złotego medalu na Olimpiadzie! 

Są to osoby którym wiele zawdzięczam, które spędzają z nami mnóstwo czasu, dzielą z nami radości i porażki, za co z całego serca im dziękuję! […] To jest też Wasza chwila, Wasze święto! Tym wszystkim chciałbym się z Wami podzielić, jak również tą nagrodą…w całości będzie dla Was! – powiedział na gali Olimpijskiej Kamil Stoch. 

Skoczek podziękował też po raz kolejny kibicom, swojej żonie oraz rodzinom kolegów z drużyny. Jak wspominał, wsparcie wszystkich tych osób było kluczowe dla niego, ale też całej kadry.

Druga część uroczystości odbyła się w Muzeum Olimpijskim, w którym zostały odsłonięte medale zdobyte na tegorocznych Zimowych Igrzyskach. W ceremonii razem z Kamilem Stochem wzięła udział pozostała “brązowa” trójka z Pyeongchangu : Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula. 

Zobacz, jak Kamil Stoch został bohaterem minionego sezonu!

źródło: PKOl