MP Szczyrk: Joanna Szwab mistrzynią Polski!

Joanna Szwab

Joanna Szwab wygrała konkurs Letnich Mistrzostw Polski w Szczyrku. Srebrny medal wywalczyła Kinga Rajda, a brązowy Anna Twardosz. W zawodach wystąpiło 12 zawodniczek.

Po pierwszej serii prowadziła Joanna Szwab, która skoczyła 90,5 m. Styl pozostawiał wiele do życzenia, ale wystarczyło to na pokonanie rywalek. Kinga Rajda wylądowała na 89. metrze, a Nicole Konderla skoczyła metr bliżej. W czołówce plasowały się także powracająca po kontuzji Anna Twardosz oraz Kamila Karpiel i pierwsza mistrzyni Polski w historii Magdalena Pałasz.

Zaciętą walkę o zwycięstwo w konkursie stoczyły Joanna Szwab i Kinga Rajda. Zwycięsko z pojedynku wyszła zawodniczka z Chochołowa, która w finałowym skoku uzyskała odległość o dwa metry dłuższą niż Rajda. W drugiej serii świetną próbę oddała Anna Twardosz, która wylądowała na 94. metrze. Twardosz awansowała na 3. miejsce i wywalczyła brązowy medal, wyprzedzając o 0,5 pkt Nicole Konderla.

Na piątym miejscu zawody zakończyła Kamila Karpiel. Świetnie spisała się 14-letnia Pola Bełtowska, która w debiucie na Mistrzostwach Polski zajęła 6. miejsce po skokach na 79 i 83,5 m. Tuż za Bełtowską na tablicy wyników znalazła się Magdalena Pałasz. Była mistrzyni Polski, po problemach w locie w drugiej serii, nie zdołała wyprzedzić juniorki.