MŚ Innsbruck: Markus Eisenbichler Mistrzem Świata! Stoch piąty

PŚ Wisła 2020

Rywalizacja o tytuły mistrzowskie została rozpoczęta! Mistrzem Świata na skoczni dużej został Markus Eisenbichler. Tuż za nim znalazł się Karl Geiger i Killian Peier.

Sobotnia rywalizacja o medale na Bergisel (K-120; HS-130) rozpoczęła się z 12. platformy startowej. W pierwszej serii dobrze zaprezentował się Niemiec – Richard Freitag. Zawodnik osiągnął 125,5 metra. Daleką odległość wywalczył także Johann Andre Forfang. Norweg poleciał na 132,5 metra, na półmetku zajmując 5. pozycję.

Po pierwszej serii najbliżej zdobycia tytułu mistrzowskiego był Killian Peier. Szwajcar oddał daleki i znakomity stylowo skok. Udowodnił, że znajduje się w fenomenalnej formie i poleciał na 131. metr, otrzymując 19-punktowe noty. W czołowej trójce oglądaliśmy także Markusa Eisenbichlera (131,5 m) i Ryoyu Kobayashiego, który osiągnął najdłuższą odległość (133,5 m). Do serii finałowej awansowało trzech Polaków. Nie zakwalifikował się bowiem Jakub Wolny, który osiągnął 113-metrową odległość.

Seria finałowa rozpoczęła się z tej samej platformy startowej. Zdyskwalifikowany został Bułgar Vladimir Zografski. Ze swoim skokiem nie poradził sobie Andreas Stjernen, który wylądował na 102. metrze. Ostatecznie w konkursie zwyciężył Markus Eisenbichler po znakomitym skoku na 135,5 metra. Tuż za nim znalazł się jego rodak – Karl Geiger oraz Szwajcar Killian Peier. Na czwartym miejscu uplasował się Ryoyu Kobayashi.

Reprezentanci Polski zaprezentowali się następująco.

5. Kamil Stoch (128,5 i 129,5 m)
12. Dawid Kubacki (128,5 i 125,5 m)
19. Piotr Żyła (128,5 i 121 m)
40. Jakub Wolny (113 m)

Już jutro, 24 lutego, odbędzie się rywalizacja drużynowa. Początek pierwszej serii rozpocznie się o 14:45. Reprezentanci Polski powalczą w składzie: Stefan Hula, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Trzymajmy kciuki!