MŚ w Oberstdorfie: Takanashi najlepsza w kwalifikacjach, dwie Polki z awansem!

Anna Twardosz

Sara Takanashi zwyciężyła dzisiejsze kwalifikacje przed konkursem Mistrzostw Świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie. Do konkursu awansowały dwie reprezentantki Polski – Anna Twardosz oraz Kinga Rajda.

Takanashi skoczyła 103 metry, co było najdłuższym skokiem całych kwalifikacji i o 2,5 punktu wyprzedziła drugą Maritę Kramer. Austriaczka skoczyła 101,5 metra. Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajęła Ema Klinec, która lądowała na 98 metrze. Obrończyni tytułu sprzed dwóch lat Maren Lundby zajęła jedenastą pozycję po skoku na 91 metrów.

W kwalifikacjach wystąpiły cztery podopieczne trenera Łukasza Kruczka. Dwie z nich awansowały do jutrzejszego konkursu głównego. Bardzo dobry skok oddała Anna Twardosz, która skoczyła 87,5 metra i zajęła dwudzieste piąte miejsce. Kinga Rajda oddała próbę na odległość 74,5 metra i ukończyła kwalifikacje na trzydziestej dziewiątej pozycji. Sztuka awansu do konkursu nie udała się Kamili Karpiel oraz Nicole Konderli. Karpiel po problemach w locie wylądowała na 72 metrze i zajęła ostatecznie czterdziestą drugą lokatę. Konderla skoczyła 70 metrów i zajęła czterdzieste siódme miejsce.

Pełne wyniki kwalifikacji dostępne są tutaj. Początek konkursu pań w piątek o 17.00!

Na zdjęciu: Anna Twardosz