MŚ Seefeld: Maren Lundby mistrzynią świata. Kamila Karpiel w najlepszej trzydziestce globu!

Lundby

Złoty medal i tytuł mistrzyni świata wywalczyła Maren Lundby. Srebro przypadło Katharinie Althaus. Z brązowym krążkiem zmagania zakończyła Daniela Iraschko-Stolz. Kamila Karpiel, w debiutanckim występie na mistrzostwach świata, zakończyła zmagania w czołowej trzydziestce!

Po pierwszej serii stawce przewodziła liderka Pucharu Świata – Maren Lundby. Norweżka o 1,6 punktu wyprzedzała Niemkę Katharinę Althaus i o 4,6 Julianę Seyfarth. Czołową szóstkę uzupełniały Eva Pinkelnig, Ursa Bogataj oraz Sara Takanashi. 

W historycznym, bo pierwszym dla Polek konkursie świetnie zaprezentowała się Kamila Karpiel, która po pierwszej serii zajmowała 21. lokatę. Kinga Rajda zakończyła rywalizację na pierwszej serii (34. miejsce).

Ostatecznie, złoty medal i tytuł mistrzyni świata wywalczyła Maren Lundby. Srebro przypadło Katharinie Althaus. Z brązowym krążkiem zmagania zakończyła Daniela Iraschko-Stolz. W czołowej szóstce oglądaliśmy także Julianę Seyfarth, Eva Pinkelnig i Sara Takanashi. 17-letnia Kamila Karpiel zakończyła debiutancki występ w mistrzostwach świata na 23. lokacie.

MscNrImię i nazwiskoKrajOdl1Odl2Pkt
153Maren Lundby 106.5104.5259.6
252Katharina Althaus108.0107.0259.1
345Daniela Iraschko-Stolz101.0105.5247.6
450Juliane Seyfarth104.0101.5244.4
547Eva Pinkelnig102.0103.0241.8
651Sara Takanashi101.5102.0236.7
748Nika Kriznar101.5102.5236.1
843Ursa Bogataj102.099.0231.7
946Anna Odine Stroem 102.099.5230.6
1049Carina Vogt100.598.5224.3
1136Silje Opseth 97.098.5223.2
1224Anna Shpyneva97.097.5221.4
1325Daniela Haralambie 95.599.0220.6
1437Lara Malsiner 96.5100.0219.9
1540Yuki Ito97.094.5216.6
1634Jacqueline Seifriedsberger95.094.5212.3
1733Nozomi Murayama95.097.0211.5
1829Jerneja Brecl94.098.5209.9
1842Ramona Straub92.5101.0209.9
2039Sofia Tikhonova95.595.5209.6
2144Lidiia Iakovleva95.098.0208.7
2232Spela Rogelj95.093.5206.0
2318Kamila Karpiel97.593.5205.7
2435Anna Rupprecht93.096.0203.4
2520Ingebjoerg Saglien Braaten 96.094.0202.4
2641Chiara Hoelzl93.095.0201.6
2730Elena Runggaldier 93.590.5195.8
2831Yuka Seto94.089.0194.2
2912Stepanka Ptackova88.591.5191.0
3028Lea Lemare90.589.5188.6
3116Karolina Indrackova89.594.2
3123Josephine Pagnier87.594.2
3327Lucile Morat88.091.5
3419Kinga Rajda91.090.8
355Veronika Shishkina86.587.8
3538Alexandra Kustova87.587.8
3722Nita Englund 83.584.2
3821Oceane Avocat Gros84.583.8
3917Natalie Eilers86.083.2
409Susanna Forsstroem84.079.8

W czwartek czołowe zawodniczki globu mogą odpocząć. W piątek – 1 marca – przystąpią do serii treningowej, poprzedzającej konkurs drużyn mieszanych. Zawody mikstów zaplanowano na sobotnie popołudnie (2 marca, 16:00).

fot. Ailura, CC BY-SA 3.0 AT