MŚJ Oberwiesenthal 2020: zapasy śniegu w Czechach i Klingenthal

28 lutego rozpoczną się MŚJ Oberwiesenthal 2020. W miniony czwartek – 20 lutego – niemiecki kurort otrzymał zielone światło do organizacji zawodów. Organizatorom przeszkadzała odwilż, którą można było zaobserwować w ostatnich tygodniach w Rudawach. Zabezpieczeniem, poza wyprodukowanym śniegiem technicznym na miejscu, są składy w Klingenthal oraz Czechach.

W czwartek szef komitetu organizacyjnego – Christian Freitag – oraz kontroler FIS poinformowali, że kontrola śniegu w Oberwiesenthal przebiegła pomyślnie. Tym samym, przeprowadzenie zawodów nie powinno być zagrożone. Zapasy białego puchu powinny wystarczyć, by odpowiednia pokrywa funkcjonowała na skoczni Fichtelbergschanzen oraz trasach biegowych. 

Zobacz też: Skład reprezentacji Polski na MŚJ w Oberwiesenthal

Organizatorzy zmagań w Oberwiesenthal zmagali się z problemami. Najpoważniejszymi były odwilż oraz ciepły front, które zmniejszały grubość pokrywy śnieżnej. 

Zdjęcie z kamery w Oberwiesenthal, widok na stok narciarski (24.02.2020)

Jak informuje szef komitetu organizacyjnego – Christian Freitag – impreza nie jest zagrożona. Odpowiednie zapasy śniegu zgromadzone w Oberwiesenthal oraz Klingenthal. Wsparcie zapowiedzieli również Czesi.

Kompleks sportowy Fichtelberg (25.02.2020)

Problemy związane również były z windą, która miała transportować uczestników z dołu na szczyt skoczni. W inwestycji, wartej około 3,5 mln €, kłopot sprawiły system sterujący, ogrzewanie oraz szyna, po której powinna poruszać się winda. Jak informują organizatorzy, ten problem również został rozwiązany.

MŚJ Oberwiesenthal 2020 rozpoczną się w najbliższy piątek – 28 lutego. Organizatorzy spodziewają się, że weźmie w nich udział około 750 sportowców z całego świata.