MŚJ w Oberwiesenthal: Hafnar i Bombek najlepsi, Pilch piąty w treningu

Mark Hafnar ze Słowenii wygrał pierwszy, środowy trening przed konkursem Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal. W drugiej serii treningowej triumfował jego rodak Jan Bombek. Najlepszy z Polaków – Tomasz Pilch – był piąty w pierwszej serii. 


W czołówce pierwszej serii znaleźli się  faworyci Luca Roth i Dominik Peter. Poza najlepszą trójką uplasowali się Marco Woergoetter oraz Bendik Jacobsen Heggli.

Świetny występ zaliczył Tomasz Pilch, który zajął 5. miejsce. Pozostali Polacy nie zdołali wywalczyć miejsca w czołowej trzydziestce. Kacper Juroszek zajął 34., Mateusz Gruszka 48., Adam Niżnik 51., a Szymon Jojko 59. miejsce.

Drugi trening wygrał Słoweniec Jan Bombek. W czołowej trójce uplasowali się także Marco Woergoetter oraz Shinnosuke Fujita. Na dalszych miejscach znaleźli się David Haagen, Sander Vossan Eriksen oraz Zak Mogel.

Polacy spisali się gorzej niż w pierwszej serii treningowej. Najlepszy był Mateusz Gruszka, który zajął 23. miejsce. W trzeciej dziesiątce trening zakończył także Kacper Juroszek. W czwartej dziesiątce znaleźli się Adam Niżnik i Tomasz Pilch, a Szymon Jojko był 43.