MŚJ Oberwiesenthal: Czy Raimund i Freitag zrealizują niespełnione marzenia?

Philipp Raimund

W niemieckiej drużynie powołanej na Mistrzostwa Świata Juniorów w Oberwiesenthal znalazło się aż 5 medalistów z poprzedniej imprezy tej rangi. Wśród nich Selina Freitag oraz Philipp Raimund. 

Selina Freitag, młodsza siostra Richarda Freitaga, ma pewne rachunki do wyrównywania na Mistrzostwach Świata Juniorów. Rok temu w Lahti, podczas zmagań indywidualnych, została zdyskwalifikowana. Złoto i srebro padło wtedy łupem Rosjanek, Anny Szpiniowej i Lidii Jakowlewej, a podium uzupełniła Włoszka Lara Malsiner. Mimo wykluczenia z tego konkursu, Selina do kraju wróciła z dwoma „krążkami” – srebrnym medalem zdobytym w zawodach drużynowych kobiet, a także brązem wywalczonym w zawodach drużyn mieszanych. 19-letnia niemiecka zawodniczka ma za sobą także udane występy w Pucharze Świata Pań. Aktualnie po 12 występach plasuje się na 25. pozycji. Tym samym jest najwyżej rozstawioną zawodniczką z Niemiec, która otrzymała powołanie na mistrzostwa.

Philipp Raimund dwukrotnie miał możliwość startu podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Dwukrotnie także wracał z tej imprezy ze złotym medalem. Zarówno w 2018 roku w szwajcarskim Kandersteg, jak i rok temu w Lahti, Philipp wraz z kolegami w konkursie drużynowym sięgnął po tytuł mistrza wśród juniorów. 20-latek z Oberstdorfu ma już za sobą także start w Pucharze Świata. W sezonie 2019/2020 debiut w zawodach najwyższej rangi zaliczył podczas niemieckiej części Turnieju Czterech Skoczni, w swoim rodzimym mieście. Podczas dwóch konkursów nie udało mu się jednak awansować do drugiej serii. Zajął 34. oraz 39. miejsce.

Do Oberwiesenthal pojedzie w sumie 10 niemieckich zawodników, 8 z nich dostanie możliwość startu w zawodach. Selina Freitag oraz Philipp Raimund wydają się pewnymi kandydatami do walki o medale. Decyzja kto ostatecznie wystąpi w konkursach zapadnie po treningach zaplanowanych na wtorek i środę.

na zdjęciu: Philipp Raimund || fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl