MŚJ w Oberwiesenthal: Słowenia ze złotem. Polacy poza ósemką!

Słoweńcy zostali mistrzami świata juniorów podczas konkursu drużynowego rozgrywanego na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal. Polacy uplasowali się na 9. lokacie. 

Do sobotnich zawodów przystąpiło trzynaście reprezentacji. Polacy w składzie Adam Niżnik, Mateusz Gruszka, Kacper Juroszek i Tomasz Pilch zajmowali po pierwszej serii.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się ekipa Słowenii reprezentowana przez Zaka Mogela (91,5 m), Jana Bombka (99,5 m), Jerneja Presecnika (103,5 m) i Marka Hafnara (107,5 m), którzy zapisali na swoim koncie 456,4 pkt. 36,2 pkt mniej zgromadzili Austriacy.

Biało-czerwoni po dramatycznym skoku na 68,5 metra Adama Niznika, 81 metrach Mateusza Gruszki, 79,5 metra Kacpra Juroszka i 102,5 metra Tomasza Pilcha zajęli 9. pozycję, co nie dało awansu do serii finałowej. Strata Polaków do 8. Szwajcarów wyniosła blisko 40 pkt.

Na osłodę pozostała nota Pilcha, który indywidualnie uplasowałby się na 2. pozycji.

W grze o medale liczyły się także Niemcy, Norwegia, Japonia, Rosja i Francja.

Zwycięstwa nie dała sobie wyrwać Słowenia, której zawodnicy uzyskali w finale 99 metrów, 104 metry, 104 metry oraz 82 metry. Triumfatorzy dzisiejszych zawodów zdobyli łącznie 900,3 pkt i wyprzedzili drugich Austriaków (Peter Resinger, Josef Ritzer, David Haagen i Marco Woergoetter) o 29 oczek.

Skład medalistów uzupełniły Niemcy (Luca Roth, Claudio Haas, Killian Maerkl i Philipp Raimund).

Na kolejnych miejscach uplasowały się Norwegia, Japonia, Rosja, Francja i Szwajcaria.

Na pierwszej rundzie sobotnią rywalizację zakończyli również przedstawiciele USA, Włochy, Czechy i Finlandia.