Najnowsze kalendarze na sezon 2020/2021: Puchar Kontynentalny i FIS Cup

puchar kontynentalny fis cup

Po poniedziałkowym zebraniu online działacze FIS podjęli również decyzję w sprawie tzw. drugiej ligi skoków. Jakie zmiany w kalendarzu zanotował Puchar Kontynentalny i FIS Cup?

Letni Puchar Kontynentalny

Start LPK mężczyzn zaplanowano na 29 sierpnia – inauguracyjny konkurs ma odbyć się w Hakubie. Rozpoczęcie cyklu początkowo miało mieć miejsce we Frensztacie, jednak zawody zostały usunięte z kalendarza. W porównaniu z kwietniowym terminarzem, rywalizacja w Wiśle pozostaje bez zmian i będzie odbywać się od 12 do 13 września. LPK ma zakończyć się 27 września konkursem w Klingenthal. 

Jeżeli chodzi o Letni Puchar Kontynentalny pań, znamy miejsce jednego weekendu. Od 19 do 20 września kobiety zawalczą w austriackim Stams. 

Pełny kalendarz Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup na lato 2020

Puchar Kontynentalny

Drugoligowcy rozpoczną sezon zimowy 12 grudnia w Norwegii, jednak dokładna lokalizacja nie została jeszcze ustalona. W kalendarzu zaproponowano 29 konkursów, w tym weekend w Zakopanem. Wielka Krokiew będzie gościć kibiców od 13 do 14 marca. Skoczkowie zakończą cykl 21 marca w Niżnym Tagile. 

Dla pań w planie jest 8 konkursów w Niemczech i Norwegii. Jak na razie znana jest jedna lokalizacja – skoczkinie będą rywalizować od 20 do 21 lutego w Brotterode. Finałowy konkurs odbędzie się 7 marca w Norwegii. 

FIS Cup 

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zainaugurują FIS Cup 4 września w Rasnovie i zakończą 28 lutego w Niemczech. Dla pań przygotowano łącznie 9 konkursów – 5 w sezonie letnim oraz 4 w zimowym, a dla panów 13 – 5 latem i 8 zimą.

Pełny kalendarz Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup na zimę 2020/2021