Najnowsze terminarze FIS na sezon 2020/2021. Rezerwowy termin dla Wisły

FIS Cup

Podczas poniedziałkowego zebrania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej ustalono nowe terminarze na sezon 2020/2021. Zaszły pewne zmiany w porównaniu do dat zaprezentowanych pod koniec kwietnia. Oficjalny kalendarz zostanie zatwierdzony przez Radę FIS 25 maja.

Rezerwowy termin LGP dla Wisły

Działacze FIS obradowali na zebraniu online w poniedziałek, 18 maja. Podjęli decyzję o zmianie rozpoczęcia Letniej Grand Prix. Początkowo inauguracja cyklu była zaplanowana na początek sierpnia w Courchevel. Konkursy w kurorcie narciarskim zostały odwołane ze względu na obostrzenia związane z organizacją imprez masowych we Francji. Z kolei rywalizacja w Wiśle pozostaje wpisana w kalendarzu na 22 i 23 sierpnia, z tym że dodano do niej termin rezerwowy. Jeżeli konkursy w Polsce nie będą mogły się odbyć, zostaną przełożone na 19 i 20 września. Do 10 czerwca musi zapaść decyzja w tej sprawie. 5 i 6 września odbędzie się LGP kobiet i mężczyzn w Kazachstanie. Organizatorzy nie zdecydowali jeszcze, czy zawody będą miały miejsce w Szczuczyńsku czy Ałmatach. 

Panie rozpoczną rywalizację LGP 15 sierpnia w czeskim Frensztacie, a zakończą w Klingenthal. W kalendarzu zaplanowano ogółem 6 konkursów. 

Pełny kalendarz LGP

Puchar Świata i Mistrzostwa Świata w Lotach bez zmian

Jeżeli chodzi Puchar Świata – w kalendarzu nie zaszły żadne zmiany. Inauguracja ponownie odbędzie się w Wiśle 21 i 22 listopada, natomiast sezon zakończy się 28 marca w Planicy. Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich w Planicy, które nie mogły odbyć się w marcu z powodu pandemii koronawirusa, zostaną przeprowadzone od 10 do 13 grudnia. Z kolei od 23 lutego do 7 marca zaplanowano Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. 

Zobacz też: Mistrzostwa Świata bez widowni? Jürgen Hensel o sytuacji w Niemczech

W Pucharze Świata pań nie zaszły większe zmiany. Tak jak planowano, inauguracyjne zawody mają odbyć się na początku grudnia w Lillehammer , natomiast finałowe konkursy – RAW AIR w Norwegii i Blue Bird Tour w Rosji – będą miały miejsce w marcu. W proponowanych kalendarzach z kwietnia nie ustalono organizatorów jednego grudniowego weekendu i dwóch na przełomie stycznia i lutego. Jak się okazuje, te pierwsze nie będą miały miejsca, a drugie odbędą się w Hinterzarten i Hinzenbach. Zmieniono także daty rywalizacji w Zhangjiakou (na 13-14 lutego) i Rasnovie (na 20-21 lutego). 

Pełny kalendarz PŚ kobiet
Pełny kalendarz PŚ mężczyzn