23. mistrzostwa świata w lotach odbyły się w Harrachovie, w dniach od 14 do 16 marca 2014 roku. Tego typu imprezę rozgrywano w tym miejscu już po raz czwarty.

Areną narciarskich zmagań była skocznia Čertak (HS205, K185), którą, od początku istnienia, uważano za jeden z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych obiektów. Jej konstrukcja wymaga od zawodników wielu umiejętności. Ponadto, jest usytuowana w miejscu mocno narażonym na silne podmuchy wiatru.

Mistrzowskie zmagania, które powinny obejmować cztery serie konkursowe nie doszły w pełni do skutku. Skoczkowie oddali jedynie dwa skoki, podczas pierwszego dnia zawodów. Trzecią i czwartą serię konkursu indywidualnego oraz konkurs drużynowy odwołano ze względu na silne podmuchy wiatru, dodatnią temperaturę oraz opady deszczu.

Mistrzostwo Świata w Lotach Narciarskich zdobył Severin Freund. Kolejne miejsca na podium zajęli Anders Bardal oraz Peter Prevc. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – uplasował się na 5. lokacie. Miejsca pozostałych Polaków:

• Maciej Kot – 10.
  • Klemens Murańka – 25.
  • Jan Ziobro – 27.

Tak prezentowała się skocznia w trakcie zmagań

Od 2014 roku czeskie skocznie nie goszczą konkursów Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata. Čertak jest obecnie obiektem zaniedbanym, wymagającym naprawy i dostosowania do wymogów FIS.