Mimo że norweska kadra nie rozpoczęła jeszcze oficjalnych przygotowań do letniego sezonu, w minioną niedzielę kilku zawodników spotkało się na nietypowym treningu. W Lillehammer rozegrali mecz piłki nożnej.

Na pierwsze informacje i zdjęcia ze wspólnych treningów skoczków, będziemy musieli jeszcze poczekać. Jak na razie nie pojawił się żaden komunikat, aby któraś reprezentacja wybierała się w najbliższym czasie na obóz przygotowawczy.

Jednak zawodnicy są w stałym kontakcie nawet poza sezonem. Spotykają się w mniejszych grupach i spędzają ze sobą wolny czas. Często odwiedzają się prywatnie. Nie od dzisiaj wiadomo, że skoczkowie bardzo się przyjaźnią, mają świetne relacje nie tylko podczas konkursów.

W ubiegłą niedzielę, w Lillehammer spotkali się Anders Fannemel, Robert Johannson i  Jesper Ødegaard. Skoczkowie wzięli udział w meczu piłki nożnej. Do ich drużyny dołączyli inni Norwescy sportowcy: Maren Olstad Lundby – skoczkini narciarska i mistrzyni olimpijska z Pyeongchangu, Synnøve Solemdal – biathlonistka oraz Mikko Kokslien – narciarz klasyczny. Narciarska ekipa grała przeciwko drużynie Lillehammer Fotballklubb.

Choć piłkarze z Lillehammer wygrali 4:1, Norwescy reprezentanci sportów zimowych świetnie się bawili.

Informacja o towarzyskim meczu pojawiła się na Instagramowym profilu oficjalnej strony reprezentującej Norweskich skoczków narciarskich – Hopplandslaget.

 

fot. Instagram, Anders Fannemel