Naturalność i pewność siebie. Antti Aalto szósty w Niżnym Tagile

Antti Aalto

Antti Aalto po raz kolejny udowodnił, że należy na niego uważać w najbliższym czasie. W Niżnym Tagile zaprezentował solidną formę i dalekie skoki. Niedzielny konkurs zakończył na 6. miejscu – najlepszym w karierze. To wielka nadzieja dla fińskich skoków.

Skoki na szóstkę 

Młody skoczek z Kitee, Antti Aalto, od początku sezonu utrzymuje zaskakująco dobrą formę. W Niżnym Tagile był w stanie poprawić swój wynik z sobotniego konkursu indywidualnego (12, miejsce), i cieszyć się 6. pozycją w niedzielne popołudnie. To jego najlepsze skoki w karierze. 

Dwa tygodnie temu Wisłę opuszczał również ze świetnym wynikiem. Zajął tam 7. miejsce, a jego koledzy z reprezentacji i trenerzy byli w siódmym niebie. Po latach oczekiwania fiński zawodnik dotarł do najlepszej dziesiątki. Antii Aalto daje wszystkim powody do dumy. – Podczas weekendu mogłem się dobrze skoncentrować na skokach, było sporo do zrobienia. Teraz skaczę dość swobodnie – powiedział Aalto w wywiadzie dla yle.fi.

Zadziałała naturalność

Lauri Hakola, trener fińskiej drużyny uważa, że pewność siebie jest jedną z głównych przyczyn zwiększonego sukcesu Aalto. – Antti jest w dobrej formie fizycznej i najwyraźniej również psychicznej. Podstawy opanował, reszta też wygląda w porządku. Zadziałała naturalność. W skokach narciarskich Antti polega na naturalnym ruchu, gdy buduje swoją postawę w powietrzu.

Jak młody fiński skoczek zaprezentuje się podczas kolejnych konkursów? Czy nadal będzie zaskakiwał swoją dyspozycją? Czekamy z niecierpliwością.

Zobacz również: Weekend na skoczni #16 – trio ciągle na podium

źródło: yle.fi
fot. Anna Nagel || skijumper.pl