Nicole Konderla: “Ciągle nie mogę uwierzyć, że trenuję pod okiem takiego szkoleniowca”

Nicole Konderla

Nicole Konderla zanotowała najlepszy sezon w karierze. 18-latka po raz pierwszy miała okazję zaprezentować się w zmaganiach Pucharu Świata, a także zawodach Pucharu Kontynentalnego. W FIS Cupie zdobyła 81 punktów, co jest o prawie 60 punktów lepszym rezultatem niż wynik osiągnięty rok temu. Teraz przed podopieczną Łukasza Kruczka kolejny ważny sprawdzian. Reprezentantka klubu WSS Wisła zadebiutuje na Mistrzostwach Światach Juniorów. 

Paweł Stańczyk: Jaki to był dla Ciebie sezon? Wzięłaś udział w zmaganiach Pucharu Świata i choć nie awansowałaś do konkurs, to zmierzyłaś się ze światową czołówką, co jest chyba ciekawym doświadczeniem? 

Nicole Konderla: To mój pierwszy sezon zimowy, gdzie miałam szansę wystartować w innych zawodach niż Lotos Cup. Każdy start przyniósł mi potrzebne doświadczenie. W Zao towarzyszył mi bardzo duży stres, ale mimo wszystko to było bardzo pozytywne wydarzenie i cieszę się, że mogłam zobaczyć jak to jest na zawodach z czołówką.

Jesteś zadowolona z wyników osiąganych w ostatnim czasie? 81 punktów zdobytych w FIS Cupie to prawie o 60 więcej niż w poprzednim roku. Czujesz, że Twoje skoki są na odpowiednim poziomie? 

Sezon pełen nowych wrażeń i doświadczeń. Początek nie poszedł, tak jak bym chciała, jednak krok po kroku idzie to w dobrym kierunku.

Skakałaś już w Oberwiesenthal, gdzie odbędą się tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów. To właśnie tam nie zdobyłaś punktów FIS Cup, po które sięgałaś w każdym innym starcie.

Zawodów w Oberwiesenthal nie wspominam dość miło z powodu jakości moich skoków. Miejscowość jest dosyć ponura, ale obiekt całkiem przyjemny i odpowiedni na taką imprezę.

Jak układa Ci się współpraca z trenerem Łukaszem Kruczkiem? 

Z trenerem Łukaszem pracuje się bardzo dobrze. Czasami dalej ciężko mi uwierzyć, że w maju dostałam szansę trenować pod okiem takiego szkoleniowca.

Jakie masz oczekiwania związane z MŚJ w Oberwiesenthal?

Jadę na taką imprezę pierwszy raz. Chcę oddać takie skoki na jakie mnie stać i zbierać doświadczenie.

Co u Ciebie jest elementem przeszkadzającym w osiąganiu dalekich skoków?

Obecnie muszę pracować nad płynnością oraz trafieniem w próg.

Dziękuję za rozmowę i powodzenia!

na zdjęciu: Nicole Konderla || fot. Emil Bogumił, www.skijumper.pl