Niedzielne zawody odwołane, Leyhe triumfuje w Willingen Five

stephan leyhe

Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy postanowili odwołać niedzielne zmagania w Willingen. W związku z tym, triumfatorem cyklu Willingen Five został Stephan Leyhe.

Zgodnie z prognozami, podmuchy wiatru w niedzielę miały przekraczać 100 km/h. Organizatorzy zmagań w Willingen postanowili nie ryzykować i zadbać o bezpieczeństwo zawodników. W związku z tym, podjęto decyzję o odwołaniu niedzielnej rywalizacji.

Do cyklu Willingen Five zaliczone zostaną próby z sobotnich kwalifikacji i konkursu. Triumfatorem turnieju został Niemiec Stephan Leyhe. Zwycięzca otrzyma 25 000 euro. Podium cyklu uzupełnili Stefan Kraft i Marius Lindvik. Najlepszy z Polaków – Kamil Stoch – uplasował się na 5. lokacie.

Kolejna odsłona zmagań Pucharu Świata w najbliższą sobotę. Zawodnicy przystąpią do konkursu lotów narciarskich na obiekcie w Bad Mittendorf.