Reprezentacja Niemiec wygrała konkurs drużynowy w Zakopanem

Reprezentacja Niemiec wygrała konkurs drużynowy w Zakopanem. Rywalizację na Wielkiej Krokwi na podium zakończyli Austriacy i Polacy.

Pierwsza seria rywalizacji drużyn na Wielkiej Krokwi (K-125: HS-140) rozpoczęła się z 19. platformy startowej, natomiast ostatnie 6 skoków wykonano z 18. belki. Drugą serię skoczkowie rozpoczęli z 19. platformy startowej, po upadku Davida Siegela obniżono rozbieg o dwie belki. Po skoku Dawida Kubackiego obniżono rozbieg o kolejną platformę. Na starcie pojawiło się 10 ekip.

W pierwszej części z warunkami najlepiej poradziła sobie reprezentacja Niemiec, która o 9 punktów wyprzedzała Austrię. Trzecie miejsce zajmowała Norwegia. Za ich plecami znalazły się drużyny Polski, Słowenii i Japonii. Czołową ósemkę uzupełnili Czesi i Szwajcarzy.

Końcowe zwycięstwo odnieśli Niemcy, którzy o 0,1 pkt wyprzedzili Austriaków. Na podium znaleźli się także Polacy, dzięki świetnej drugiej próbie Dawida Kubackiego. Tuż za podium uplasowali się Słoweńcy, Japończycy i Czesi.

MiejsceNumerKrajFlagaPunktacja
19Niemcy1157.5
26Austria1157.4
310Polska1117.2
45Słowenia1103.8
58Japonia1088.0
62Czechy1028.1
74Szwajcaria1002.5
87Norwegia 986.0
91Finlandia477.9
103Rosja472.7

Indywidualnie najlepsze skoki oddawał Stefan Kraft. Drugie miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji zajął Roman Koudelka, a trzecie Dawid Kubacki.

W drugiej serii Markus Eisenbichler pobił rekord Wielkiej Krokwi – 143 m. Kilkanaście minut później 142,5 m skoczył David Siegel, który upadł przy lądowaniu. Niemiec został zniesiony ze skoczni na noszach. Nieoficjalnie doznał kontuzji kolana. W drugiej serii Dawid Kubacki ponownie pobił rekord skoczni i skoczył 143,5 m.

W drugiej serii zdyskwalifikowany został Johann Andre Forfang, co miało ogromny wpływ na wynik Norwegii.

MiejsceImię i nazwiskoKrajOdległośćOdległośćPunktacja
1Stefan Kraft137.0141.0308.6
2Roman Koudelka138.5135.5304.0
3Dawid Kubacki134.0143.5303.8
4Markus Eisenbichler138.5143.0297.7
4Stephan Leyhe131.0137.0297.7
6Killian Peier138.5133.5297.0
7Ryoyu Kobayashi132.0135.0295.2
8Karl Geiger137.0135.0293.5
9Robert Johansson 132.0136.5292.8
10Timi Zajc135.0135.0292.8
11Daniel Huber132.5137.5285.3
12Kamil Stoch136.0131.5284.1
13Michael Hayboeck133.0136.5283.8
14Anze Lanisek130.5136.5282.6
15Andreas Stjernen 131.0137.5282.4
16Jan Hoerl134.5133.5279.7
17Daiki Ito132.0134.0274.8
18Domen Prevc130.5133.5273.4
19Viktor Polasek131.0132.0272.9
20David Siegel135.0142.5268.6
21Anders Fannemel 133.0133.0268.5
22Maciej Kot130.0132.5267.5
23Yukiya Sato122.0137.0267.3
24Piotr Żyła126.5130.0261.8
25Anze Semenic125.5129.0255.0
26Simon Ammann127.0128.0250.8
27Junshiro Kobayashi123.0134.0250.7
28Andreas Schuler118.0124.0228.2
29Gregor Deschwanden120.5120.5226.5
30Filip Sakala121.5117.5225.7
31Cestmir Kozisek118.5122.0225.5
32Johann Andre Forfang 134.5DSQ142.3
Jewgienij Klimow135.5142.3
Antti Aalto131.0131.8
Eetu Nousiainen125.5125.7
Michaił Maksimoczkin121.0116.7
Roman Sergeevich Trofimow118.5113.2
Jarkko Maatta119.5112.8
Andreas Alamommo116.5107.6
Denis Kornilov114.0100.5
fot. Stephan Leyhe (Anna Nagel | SkiJumper.pl)