Niemieccy skoczkowie wyróżnieni. W Berlinie odebrali “Srebrny Liść Laurowy”

Olimpijska czwórka z Pyeongchangu odebrała najważniejsze wyróżnienie sportowe w Niemczech za osiągnięcia w skokach narciarskich. Nagrody wręczył im prezydent Frank Walter Steinmeier. Gala odbyła się w Berlinie.

Richard Freitag, Andreas Wellinger, Karl Geiger i Stephan Leyhe. Reprezentanci Niemiec w skokach narciarskich otrzymali z rąk prezydenta “Srebrny Liść Laurowy”. Jest to najwyższe odznaczenie sportowe w tym kraju, przyznawane za wybitne osiągnięcia i doskonałość w swojej dziedzinie. Nagroda jest uhonorowaniem rangi państwowej.

Silbernes Lorbeerblatt, czyli Srebrny Liść Laurowy, to szpilka, a w wersji kobiecej broszka w kształcie liścia laurowego. Nosi się ją na lewym kołnierzu. Wersja miniaturowa zaprojektowana jest na materiale w kolorach olimpijskich.

Skoczkowie podkreślają, że jest to dla nich ogromny zaszczyt i są wdzięczni za uhonorowanie ich sportowych osiągnięć.

Przypomnijmy, że niemieccy zawodnicy zdobyli podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchangu srebrny medal w konkursie drużynowym. Indywidualnie, Andreas Wellinger wywalczył złoto podczas konkursu na normalnej skoczni, srebro na dużej. Richard Freitag był drugim skoczkiem Pucharu Świata 2017/18, a jego koledzy znaleźli się w TOP20 całego sezonu.

fot. Instagram, Andreas Wellineger